Мати красивий, надійний, довговічний і функціональний паркан – мрія будь-якого власника приватного будинку або дачної ділянки. Така огорожа виконує не тільки захисну функцію, а й надає ділянці закінченого естетичного вигляду.
Зведення огорожі під час будівництва житлового об’єкта
Якщо ваш будинок, котедж чи інший об’єкт зводитиметься в умовах щільної міської забудови та на невеликій ділянці, краще до завершення будівництва облаштувати недорогу тимчасову огорожу (наприклад, із профнастилу), щоб унеможливити вплив будівельного сміття на зовнішнє середовище.
Коли краще зводити огорожу
З урахуванням переважаючих особливостей клімату в Україні оптимальним періодом для проведення всіх видів будівельних робіт, включно з монтажем огорож, вважається весна-осінь. Причина проста: позитивні температури і знижений рівень вологості ґрунту.
З середини квітня і до початку жовтня ґрунт набуває оптимальних характеристик, необхідних для застигання фундаменту під паркан. Встановлювати опори в мерзлий ґрунт – поганий вибір, що загрожує просіданням ґрунту з настанням тепла і розхитуванням конструкції огорожі.
Фактори, що впливають на вибір оптимального часу для зведення паркану:
- У південних областях монтувати огорожу можна починати вже наприкінці березня, ґрунт до цього часу вже встигає відтанути і прогрітися. У північних областях початок робіт слід зрушити на 2-3 тижні пізніше, тобто не раніше середини квітня.
- Кліматичні умови впливають на ефективність і комфортність ведення будівельних робіт. Краще зводити огорожу в суху теплу погоду, не після періоду випадання значного обсягу опадів.
- Матеріальний фактор: технології встановлення паркану влітку і взимку істотно різняться. У холодну пору року необхідно виконувати комплекс додаткових робіт, включно з локальною підтримкою необхідної для застигання бетону температури, а це недешево.
Можливо, доведеться використовувати теплові гармати і спеціальні плівки для нагріву ґрунту на етапі заливки бетону і до повного або часткового його застигання.