Поширена хибна думка, що всі металошукачі однакові: увімкнув – і можна шукати скарб. Насправді навіть найбюджетніші прилади потребують виконання тонких налаштувань.
Види металошукачів
Для початку новачкові слід визначитися, що саме він збирається шукати – від цього безпосередньо залежить, який тип приладу йому необхідний. Їх є кілька різновидів:
- Наземні. Найпопулярніший і найпоширеніший вид, який використовується для виявлення металевих об’єктів безпосередньо в ґрунті.
- Підводні. Використовуються для пошуку під водою, на відносно невеликих глибинах.
- Глибинні металодетектори. Професійне обладнання, що застосовується археологами, рятувальниками, а також будівельниками.
- Промислові різновиди. Потрібні для знаходження металевих предметів там, куди вони потрапляти не повинні. Наприклад, у продуктах харчування.
- Військові металодетектори. Призначені для пошуку мін, снарядів, що не розірвалися, та інших небезпечних предметів.
- Охоронні. Застосовуються для виявлення зброї, зокрема холодної. Сфери, де використовуються охоронні металошукачі, – аеропорти, урядові будівлі та інші подібні об’єкти.
На що звертати увагу під час вибору
Крім цільового призначення, під час вибору металошукача новачкові варто визначитися, в яких умовах він буде його застосовувати (пісок, ліс, поле), оскільки від цього залежать характеристики і налаштування девайса.
- Частота сканування. Чим вона більша, тим вища чутливість приладу, тим дрібніші предмети він зможе виявляти. Але при цьому глибина сканування зменшується. Новачкам бажано почати з пристрою із середньою частотою, в діапазоні 6-15 кГц.
- Дискримінація. Функція, що надає можливість фільтрувати металовироби, які не становлять інтересу (наприклад, бляшані банки).
- Глибина проникнення. Характеристика, яка антагоністична частоті. Залежить від того, де і що ви збираєтеся шукати. Новачкам рекомендується вибирати детектори з відносно великою глибиною проникнення.
- Режими роботи. Деякі моделі можуть налаштовуватися на виявлення конкретних предметів: монет, історичних артефактів тощо.
Як бачимо, під час вибору конкретної моделі металошукача необхідно враховувати кілька чинників: тип металевих предметів, які шукають, середовище, у якому здійснюватиметься робота. Для пошуку поодиноких монет, наприклад, найкращим буде детектор із високою частотою.
Шукачам скарбів варто купувати прилад з високою глибиною проникнення. У сильно мінералізованих ґрунтах (наприклад, піщаних) найкращі результати демонструють металодетектори з низькою частотою сканування.