Бізнес

Основні методи порізки металу

Металопрокат – популярна сировина, яка використовується у різних галузях промисловості, у будівництві, а також і в побуті. Існує декілька способів надати їй потрібного розміру, проте найбільш ефективним є порізка металу.

Залежно від обсягу та точності розрізняють декілька типів порізки металопрокату, які ми пропонуємо розглянути більш детально.

Високоточні методи порізки металу

Високоточна порізка металу за розмірами замовника може здійснюватись кількома способами:

  1. Лазерна технологія. Даний спосіб крою передбачає вплив на металопрокат за допомогою високоточного лазера. Він створює на поверхні невеликий отвір, де метал розплавляється і випаровується. Лазерна технологія застосовується при порізці складних конструкцій, і при цьому зріз матеріалу лишається гладким і рівним. Цей спосіб не впорається з деталями великої товщини, а також лазерну технологію не застосовують при роботі з нержавіючими та алюмінієвими деталями.
  2. Плазмова порізка. Розрізання металу плазмовим способом – це вплив на сировину за допомогою газової суміші під великим тиском. Переважна більшість плазмової порізки використовує кисневу суміш. Технологія плазмової різки подібна до лазерного способу – метал розплавляється і поступово випаровується, але перевагою плазмового є застосування високої температури, до 20 тис. градусів за Цельсієм, що створює умови для порізки будь-якого типу сплаву. Даний спосіб може використовуватись для заготовок товщиною до 100 мм і характеризується високим рівнем точності порізки. Однак слід наголосити, що плазмова порізка передбачає додаткову обробку країв, оскільки при плазмовій порізці утворюється нахил готового виробу до 50.
  3. Газово-кисневий крій металу. Цей метод застосовується для металу з високим ступенем теплопровідності, але не варто кроїти металопрокат з високим ступенем легування газо-кисневим способом.
  4. Крій металу гідроабразивним способом. Порізка металу на замовлення даним способом передбачає вплив на сировину суміші води та піску під великим тиском. Суміш подається на металопрокат через вузьке сопло у строго визначеному місці, завдяки чому досягається висока точність порізки металу. Застосовується цей метод крою на метал товщиною до 30 см, при цьому виходить рівний край, який не потребує подальшої обробки.

Широка варіативність високоточних способів крою створює умови купити металопрокат в необхідній кількості і надалі замовити порізку сировини на необхідні розміри.

Механічні способи розкрою

Види механічних способів подрібнення металу:

  • за допомогою стрічкопильного верстату;
  • на гільйотинному обладнанні;
  • крій дисковою пилою.

Підготовка металу на стрічкопильному верстаті використовується для порізки труб і профільного прокату. Це найбільш популярний спосіб крою через його низьку ціну. Порізка на стрічкопильному верстаті не збільшує суттєво вартість металопрокату необхідного розміру для кінцевого споживача і дає змогу отримати заготовки потрібних габаритів.

Гільйотинне обладнання передбачає порізку металопрокату під прямим зрізом. Це найбільш бюджетний спосіб розкрою, який має низький рівень точності, і не застосовується для крихких металів.

За допомогою дискової пилки, що обертається на великій швидкості, розкрій металопрокату відбувається швидко і з рівними краями. Важливо підібрати правильний крок зубів пилки для того, щоб виконати подрібнення сировини на необхідні розміри.

Побутові методи порізки металевої сировини

В побутових або домашніх умовах замовляють металопрокат в роздріб і розрізають його за допомогою:

  • болгарки;
  • ножиць по металу;
  • спеціальних пилок.

Це ручні способи, які використовуються при необхідності розкроїти невелику кількість металевої сировини.

Найбільш популярний метод побутової порізки металу – за допомогою болгарки. Це кутова шліфувальна машина, яка за допомогою обертового кола надає відповідного розміру металевій сировині. Перевагою даного методу обробки є те, що болгарку можна застосовувати для порізки громіздких елементів, які важко переміщувати. Болгаркою можна кроїти чорний метал, нержавійку, профільний і круглий прокат різної конфігурації.

При необхідності придбати металопрокат оптом рекомендуємо замовити у виробника металевої сировини порізку відразу при покупці. Це економічно вигідне замовлення, оскільки значно зменшує кількість відходів та дозволяє відразу отримати заготовки потрібного розміру з обробленими краями. Чи доступна така послуга можна дізнатись на сайті компанії виробника. При замовленні металопрокату з подальшою порізкою сировини необхідно надати потрібні розміри кінцевого продукту і тоді Ви отримаєте готові шаблони для подальшої роботи.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button