Бізнес

«Підводні камені» встановлення кондиціонера: що робити з конденсатом

Біля деяких будинків навіть у спеку можна побачити калюжу, а на фасаді – мокру пляму від води, що ллється з дренажної системи кондиціонера. Мешканці будинку та перехожі згадують власників недобрим словом, оздоблення фасаду, фундамент та мощення поступово руйнуються, вкриваються грибком, а якщо таких кондиціонерів на фасаді чимало, виникає реальний ризик затоплення підвалів. А все тому, що на етапі встановлення кондиціонера відведення конденсату організували найпростішим та найдешевшим способом. А які альтернативи існують?

Відведення у побутову каналізацію

Якщо в приміщенні є каналізація, конденсат від внутрішнього блоку можна скидати у неї. Для цього використовується трубка, зазвичай металопластикова діаметром 16 мм. Один її кінець під’єднується до отвору в піддоні, де збирається конденсат, а другий через фітинг-трійник заводиться у каналізаційну трубу. Щоб конденсат стікав самопливом, трубка повинна прокладатись з невеликим ухилом у бік каналізації. Варіанти прокладки:

  • У штробі в стіні. Це кращий варіант, якщо кондиціонер встановлюють під час ремонту, після його завершення комунікації сховаються у товщі стін;
  • Поверх стіни. До цього способу вдаються, щоб не псувати оздоблення стін. Трубки закривають декоративним коробом, але при значній протяжності дренажної траси вона трохи ріже око та псує інтер’єр;
  • За підвісною стелею. Якщо стеля складається з окремих плит, які можна тимчасово демонтувати, за нею часто ховають основну частину фреонової траси, поруч можливо прокласти і дренажну, по стіні буде проходити тільки невеликий відрізок над кондиціонером та відрізок у санвузлі. Більш естетичний варіант порівняно з попереднім, але потрібно встановлювати дренажну помпу, бо самопливом конденсат до стелі не потече.

Встановлення дисипатора

Компанія «Air-conditioner.ua» пропонує ще один спосіб вирішення проблеми конденсату. Дренажний патрубок виводиться на фасад і під’єднується до штуцера дисипатора (випаровувача). Це компактний електроприлад, що кріпиться до кронштейну зовнішнього блоку. Коли дисипатор заповнюється водою з дренажної системи, на електроди всередині корпусу подається напруга, вода закипає та швидко випаровується через отвори.

Встановити та підключити таке обладнання значно простіше, ніж заводити дренажну трасу до каналізації, при встановленні кондиціонера після ремонту це оптимальний варіант.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button