БізнесКорисно

Пластикові вікна: вартість і тренди 2024 року

У 2023-2024 роках ринок пластикових вікон в Україні стикається зі значними змінами і викликами. Усе це пов’язано як із внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Однозначним і очевидним є плавне, постійне зростання вартості як пвх виробів, так і тарифи на послуги. Розрахувати актуальну вартість можна на калькуляторі пластикових вікон.

Зростання цін на пластикові вікна

За перші п’ять місяців 2024 року ціни на пластикові вікна зросли в середньому на 11-16%. Це пов’язано з двома основними причинами:

 • Зростання цін на сировину і комплектуючі: ПВХ, скло, фурнітура та інші комплектуючі подорожчали через інфляцію, коливання курсів валют і логістичні проблеми.
 • Війна в Україні. Військові дії призвели до порушення ланцюжків поставок, проблем з робочою силою, зростання цін на енергоносії. Усе це має сильний негативний відбиток на ринку.

Регіональні тренди

З початку бойових дій перепади в цінах на пластикові вікна в різних регіонах України значно збільшилися.
Вартість вікон у східних і південних областях перевищує вартість аналогічних виробів у центральних і західних областях. Основною причиною такого перекосу є труднощі в логістиці.

Прогнози

 • Експерти прогнозують, що вартість металопластикових вікон в Україні зростатиме протягом усього 2024 року.
 • Однак можливе деяке сповільнення зростання в разі мінімальних знижень курсу іноземних валют.
 • Єдиним фактором, який стримує обґрунтоване зростання, є низький попит. В умовах воєнного стану, охочих починати інвестувати в капітальне будівництво стає все менше.
 • Ринок виживе за рахунок нехай і мінімального, але все ж постійного попиту на недорогий критичний важливий сегмент.
 • Вимоги до енергоефективності будуть постійно зростати.

Рекомендації

 • Точну вартість пластикового вікна можна розрахувати самостійно на онлайн сервісах (приклад: kalkuliatorvikon.com.ua).
 • У міжсезоння вартість послуг нижча, ніж у розпал сезону.
 • Інвестиції в енергоефективність можуть окупатися скороченням витрат на опалення.
 • Правильний підбір конфігурації та комплектації виробів дає змогу скоротити загальний бюджет на 10-15%.
 • Якщо є можливість, об’єднайте кілька замовлень в одне (наприклад, із сусідами) і спробуйте отримати додаткову знижку.
 • Вітчизняні бренди теж можна розглядати (є непогані пропозиції).

Висновки

Ринок пластикових вікон в Україні у 2023-2024 роках зіткнувся зі значними змінами та викликами, зумовленими як внутрішніми, так і зовнішніми чинниками. Основними причинами зростання цін на пластикові вікна є подорожчання сировини та комплектуючих, а також наслідки війни в Україні, які призвели до логістичних проблем і підвищення цін на енергоносії. Регіональні відмінності у вартості вікон також посилилися, особливо в східних і південних областях порівняно з центральними і західними.

Прогнози показують, що вартість металопластикових вікон продовжить зростати протягом 2024 року, хоча можливі сповільнення в разі зниження курсу іноземних валют. Низький попит, спричинений воєнним станом, обмежує більш значне зростання цін. Однак ринок збережеться завдяки постійному попиту на недорогі та критично важливі вікна. Водночас вимоги до енергоефективності продовжуватимуть підвищуватися.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button