Промислове застосування прутка каліброваного
Калібрований пруток – універсальна сировина, яка використовується у різноманітних галузях промисловості. Завдяки своїм відмінним фізико-механічним характеристикам, калібрований круг застосовують не лише у виробництві, а також для вирішення побутових завдань.
Металопрокат вирізняється:
- високою міцністю;
- стійкістю до механічного впливу;
- захистом від впливу корозії;
- тривалим терміном експлуатації виробів з металевого прутка.
Незалежно від виду, пруток калібрований має високу точність заготовки, що створює ідеальні передумови для його застосування у різних сферах.
Металеві кругляки покриті захисним шаром — цинковим напиленням, завдяки чому вироби не піддаються негативному впливу навколишнього середовища та отримують привабливий глянцевий зовнішній вигляд.
Види каліброваного круга
Пруток калібрований може виготовлятись з різних сортів сталевої сировини:
- легований пруток;
- вуглецевий;
- конструкційний круглий металопрокат.
Для окремих виробів можуть використовуватись й інші марки сталі.
Прутки можуть мати різні класи точності заготовки:
- висока точність (А);
- підвищена точність (Б);
- звичайна (В).
Усі граничні допуски відхилення сировини за діаметром, довжиною та овальністю повинні бути зазначені у супровідній нормативній документації.
За способом виробництва розрізняють:
- Гарячекатаний металевий пруток.
- Кругляки холодної прокатки.
Гарячекатані сталеві прутки
Виготовлення сталевого круга методом гарячого волочіння (прокатки) регулюється по ГОСТ 2590-88.
Процес виробництва вимагає дотримання наступних етапів:
- заготовка розігрівається до температури в межах 1000°С по всій довжині прутка для покращення еластичності та пластичності металопрокату;
- волочіння сировини на стані гарячого прокату, де відбувається деформація між обтискними обертовими валами;
- охолодження заготовки та порізка на кругляки по довжині від 2 до 12 м.
За необхідності покращити фізико-механічні властивості, металопрокат гартують. Для цього метал нагрівають до температури 1120°С (показник може збільшуватись залежно від марки сталі) з подальшим різким охолодженням. Це дозволяє збільшити твердість та міцність заготовки.
Сталь калібрована гарячекатана може мати діаметр від 5 до 270 мм. Сировина діаметром до 9 мм випускаються в бухтах, а при більшому значенні діаметра – в прутках мірної, кратної мірної або немірної довжини в діапазоні від 2 до 24 м.
Прутки холодної прокатки
Холодний прокат реалізується з гарячекатаної сировини. Відмінність процесів полягає в тому, що заготовка піддається пластичній деформації в охолодженому вигляді. Завдяки такій обробці сталевий пруток отримує поліпшені показники пластичності та інші покращені фізико-механічні властивості. Помітно покращується поверхня та загальна якість заготовок.
Виготовлення сталевих кругляків холодним волочінням регламентується за ГОСТ 7417-75.
Розміри каліброваної сировини холодного прокату може варіюватись від 3 мм до 100 мм. Довжина мірних відрізків прутків може бути від 1.5 до 6.0 м.
Після обробки гарячим або холодним волочінням сталеві прутки можуть піддаватись подальшій обробці:
- холодновисадкове штампування;
- обробка на токарських станках.
Ці способи використовуються для надання заготовці необхідної форми.
Сфера застосування
Купити калібрований пруток можна для подальшого застосування у різних сферах. Так, на сайті компанії Ви можете обрати прутки зі сталі марки 20, сталі 35, сталь 40х, сталь 45.
Так, вуглецева конструкційна сталь, яка має покращені фізико-механічні властивості, використовується для виготовлення ланцюгових дисків, осей, тяг, шпинделів тощо. Це механізми з підвищеною міцністю і тривалим терміном експлуатації в умовах граничного навантаження.
Леговані конструкційні сталі є сировиною для виготовлення механізмів зі сталим навантаженням на контрольованій швидкості. Таку сировину використовуються для підшипників, зубчастих коліс, карданних хрестовин, а також для деталей для компресорів і турбін.
Крім того, сталеві прутки можуть використовуватись в ландшафтному дизайні, як елементи декору, а також для виготовлення освітлювальних конструкцій та елементів декорації інтер’єру.