Бізнес

Сірчана кислота у побуті та сільському господарстві

Хімічна промисловість постійно розвивається і пропонує ринку все нову продукцію. Погодьтеся, без мінеральних добрив, хімікатів, пестицидів, важко уявити собі розвиток сільського господарства. Так само як без мийних та дезінфекційних засобів — сучасний побут. Цікаво, що до складу всіх перелічених продуктів входить сірчана кислота — сильний хімічний реагент з окислювальними та іншими властивостями. Розглянемо особливості та застосування цієї речовини в кожному домі та в аграрному виробництві.

Основні характеристики та властивості сірчаної кислоти

Сульфатна або сірчана кислота — це безбарвна масляниста рідина високої щільності з вираженими гігроскопічними властивостями. При змішуванні з водою концентрованої рідини (від 40 %) виділяється велика кількість тепла. При температурі 10,4° С сірчана кислота кристалізується. Хімічна формула: H2SO4.

Властивості реагенту дуже залежать від його фізичного стану та концентрації, наприклад:

  • 10 % розчин використовується як зневоложувальний агент;
  • 70 % речовина входить до складу добрив.

Сірчана кислота здатна видаляти вологу з різних матеріалів та повітря. А через окислювальні властивості впливає на рівень pH у воді та у ґрунті.

Як і коли вперше почала використовуватися сірчана кислота

Сірчана кислота була винайдена ще середньовічними алхіміками. Вона використовувалася здебільшого для створення ліків, а пізніше — для сірників. Солі сірчаної кислоти використовували у побуті: для іконопису, обробки шкіри, виготовлення чорнил. Лише в XVIII віці, вона стала ширше застосовуватися як “купоросна олія” з концентрацією 90 % (на сьогодні вже вийшла із застосування).

Як використовується сірчана кислота у побуті

В першу чергу ця речовина широко використовується для очищення сантехніки від бруду, осаду, та іржі. Також часто зустрічається сірчана кислота у складі дезінфекційних засобів. Але цим не обмежується її використання. Похідні речовини від сірчаної кислоти входять до складу ліків:

  • Тіосульфат натрію — використовується як антидот при отруєнні миш’яком, свинцем або ртуттю.
  • Сульфат магнію — входить у ліки, які діють як спазмолітики, протидіють появі судом, розв’язують проблеми жовчовиділення.

Оскільки автомобіль зараз має чи не в кожне домогосподарство, варто згадати, що без сірчаної кислоти неможливе функціонування свинцево-кислотного акумулятора — важливе джерело живлення для двигуна.

Роль сірчаної кислоти у сільському господарстві

Хімічний реагент найчастіше використовується в аграрному секторі таким чином:

  • входить до складу різних суперфосфатних та фосфатних добрив;
  • сприяє створенню сульфату амонію, корисного у ґрунті, де не вистачає сірки;
  • міститься у засобах для боротьби з грибами та цвіллю, які використовуються для обробки сховищ;
  • є одним з компонентів для створення, пестицидів, призначених для ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами рослин;
  • покращує якість сильно лужного ґрунту, знижуючи його pH;
  • широко використовується для презервування продуктів.

Зовсім недавно речовину почали використовувати під час збирання картоплі, щоб спростити процес машинного збору та подальшого збереження. Оскільки за допомогою сульфатної кислоти легко звільнити картоплю від ґрунту, зупинити ріст бульб та утворення пагонів на них.

Безпека під час використання сульфатної кислоти

  • Треба зберігати речовину закритою у скляних ємностях чи в каністрах з нержавіючої сталі, тримаючи її якомога далі від дітей.
  • Якщо рідина потрапила на метал, можна нейтралізувати її лужним розчином.
  • При потраплянні кислоти на одяг, треба якомога швидше його зняти.
  • Шкіру та очі треба захищати під час роботи. Якщо на них потрапить рідина, потрібно промити вражене місце великою кількістю води.
  • Утворюючи водний розчин, варто пам’ятати: слід додавати кислоту у воду та ні в якому разі не діяти навпаки.

Висновки

Сірчана кислота розповсюджена речовина у побуті та сільському господарстві. Важливо лише  не забувати про правила обережності під час користування нею. Якщо ви хочете придбати цей хімічний реагент, зайдіть на сайт сучасного центру хімічних технологій itswatergroup.com. Завдяки грамотній консультації фахівців, ви отримаєте рідну потрібної концентрації, яку безпечно доставлять за вашою адресою.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button