Випадання шерсті у собак може бути викликане безліччю чинників, включно з фізіологічними, медичними та зовнішніми причинами. Звичайно ж, кожен власник бажає бачити свого вихованця здоровим, щасливим і красивим, тому таке явище викликає особливі хвилювання. Розберемося, чому собака може втрачати свій шерстяний покрив і як йому допомогти в такій ситуації.
Природне линяння
Сезонне линяння – нормальний процес оновлення шерсті. Зазвичай відбувається навесні та восени. У цьому випадку переживати немає сенсу. Регулярне вичісування і використання спеціальних щіток допоможуть прискорити процес і зменшити кількість ворсинок, що випали в будинку.
Незбалансоване харчування
Дефіцит вітамінів, мінералів і жирних кислот у раціоні може призвести до погіршення стану шерсті. У такій ситуації рекомендується перейти на більш якісний корм. Якщо ж тварина на натуральному харчуванні, варто звернутися до фахівця для складання збалансованого раціону.
Алергія
Алергічні реакції на їжу, пилок, укуси бліх або побутову хімію можуть викликати свербіж і випадання шерсті. У такому разі потрібна консультація ветеринара, який допоможе виявити подразник, а також призначить антигістамінні препарати і пропише гіпоалергенну дієту.
Шкірні захворювання
Різні дерматологічні проблеми, такі як грибкові або бактеріальні інфекції, дерматити, також можуть призводити до випадання шерсті.
Стрес
Переїзд, зміна власника, самотність або інші стресові фактори можуть викликати випадання шерсті. Якщо в житті вихованця були подібні ситуації, важливо усунути джерело стресу.
Для відновлення балансу нервової системи приділяйте собаці більше уваги, багато гуляйте і грайте. У деяких випадках потрібні будуть заспокійливі препарати, призначити які може ветеринар.
Паразити
Блохи, кліщі, волосоїди та інші паразити теж можуть викликати випадання шерсті. У цьому випадку діагностику цілком реально провести самостійно, оскільки проблему можна помітити неозброєним оком.
Генетична схильність
У деяких порід, наприклад китайської чубатої, облисіння може бути нормою. У таких випадках лікування не потрібне, але рекомендується підтримувати догляд за шкірою. Читайте тематичні форуми, консультуйтеся у фахівців і заводчиків – це допоможе зрозуміти, чи дійсно зі здоров’ям улюбленця все добре, чи потрібна терапія.