Бізнес

Які інструменти та фактори використовують страхові компанії для оцінки компенсації автовласникам при страховому випадку

Автострахування є обов’язковим в нашій країні, адже в ДТП потрапити може кожен. Водночас для власників авто доволі часто залишається загадкою, а як саме страховики оцінюють кожен страховий випадок за участі автомобільного транспорту та що може повпливати на рівень компенсації за страховим полісом? Коротко розповімо про це.

Які критерії та терміни використовує страхова

Отже, перше, що варто розуміти автовласнику — це який тип страховки він має.

  • Обов’язковий поліс «автоцивілки» страхує громадянську відповідальність на дорозі, а отже, скерований на компенсацію втрат при ДТП з боку страхової компанії винуватця в бік постраждалої сторони. Якщо ви винуваті в ДТП, ваша страхова відшкодує постраждалим, і навпаки.
  • Поліс КАСКО є добровільним, але він захищає безпосередньо власника автівки та його майно при настанні страхового випадку, незалежно від того, чия провина.

Тому, якщо ви спричинили та потрапили в ДТП та маєте і автоцивілку, і КАСКО, відшкодування можливе для обох сторін.

Далі по термінах: згідно з законом, страховики протягом 10 днів після сповіщення про ДТП мають надіслати експерта для проведення експертизи та оцінювання збитків. Якщо страхова не надала свого експерта, ви маєте право найняти незалежного оцінювача.

Виплати відшкодування за законом мають бути зроблені з боку страхової протягом 15 днів після надання всіх необхідних документів, проведення оцінки, та узгодження з особою, яка має право на компенсацію (нагадаємо, у випадку КАСКО — це власник полісу, у випадку «автоцивілки» – постраждала сторона).

Інструменти контролю та оцінювання страхового випадку

Сьогодні страхові компанії покладаються не лише на оцінювання експертом. На розмір компенсації та її призначення впливають й інші, зокрема, технічні інструменти.

  • Ваш стаж безаварійного водіння — чим він більший, тим більший коефіцієнт застосовується для підрахунку.
  • Обсяг бака вашого авто та його вік. Чим новіша автівка, тим більшою буде компенсація.
  • Ваша поведінка, як водія. Наприклад, сьогодні є технічні рішення, що забезпечують GPS моніторинг для страхових компаній. Так, при підписанні договору страхування ви можете отримати від страхової GPS-трекер для свого авто, який буде передавати інформацію про ваші маршрути, випадки аварійних ситуацій чи скоєні ДТП одразу до страхової. З одного боку — це береже ваш час, адже страхова одразу отримує сигнал про настання страхового випадку з вашою автівкою, з іншої — приховати власну вину у ДТП буде неможливо.
Тому зважайте на всі ці критерії та інструменти, коли прагнете отримати компенсацію збитків після аварійної ситуації зі своєю автівкою.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button