Бізнес

Бізнес на евакуаторах. Чи вигідно і як почати?

Сьогодні кількість автомобілів в Україні зростає з кожним роком, та жоден водій не застрахований від неочікуваних поломок, коли машина не може зрушити з міста. Згідно статистиці у великому місті ціна виїзду евакуатора складає від 1500 до 2000 гривень для легкових авто. Вантажні, звичайно коштують дорожче та й техніка для такого транспорту повинна бути спеціалізованою.

Ціна самого дешевого евакуатора в країні складає від 10 тисяч доларів. Тому, якщо ви вирішили відкрити такий бізнес потрібно звернути увагу на наступні речі:

Відкривати потрібно ту справу, в якій ви гарно розбираєтесь. Евакуювати мотоцикл, вантажну машину або легковик – це зовсім різні речі.

Проаналізуйте конкуренцію на ринку, порахуйте рентабельність, оцініть кількість майбутніх замовлень на добу. Якщо конкуренція дуже велика, наприклад місто мільйонник, а середній чек не великий, то краще не починати без гарного капіталу, маркетингової компанії та глибоких знань у цієї сфери.

Самостійно працювати досить складно, потрібно спілкуватись з клієнтами, оформлювати замовлення, вести розрахунок за виконану роботу вести бухгалтерію, а також вести саму техніку. Тому без додаткового персоналу (а це виплата заробітної плати не обійтись).

Евакуація машин

Зверніть увагу, що послуги евакуатора мають великий попит не тільки у перевезенні зламаних машин, а й для комунального приладдя, квадроциклів, котків, гусеничної техніки та іншої габаритної продукції.

Десять кроків, щоб розпочати бізнес

  1. Починаючи такий бізнес, треба розібратись в усіх юридичних тонкощах (отримання ліцензії на послуги, дозвіл на комерційне водіння).
  2. Ретельно прорахуйте всі початкові затрати. Купівля техніки та додаткового обладнання, витратних матеріалів, збори до бюджету для отримання ліцензій, витрати на рекламу та маркетинг вашого бізнесу.
  3. Треба визначитись з яким типом евакуаторів ви будете працювати і які технічні засоби збираєтесь перевозити. Продумайте наявність додаткових послуг, наприклад, запуск автомобіля від зовнішнього джерела, заміну шин або допомогу при блокуванні.
  4. Визначиться з типом бізнес-структури, яка буде мати ваша компанія. Відкриття власного ФОП, ТОВ або створення бізнесу з партнерами.
  5. Для того, щоб спокійно, безпечно та легально працювати потрібно офіційно зареєструвати свою справу, та сплачувати усі необхідні податки.
  6. Отримати дозвіл на керування таким транспортним засобом, як евакуатор.
  7. Обов’язково застрахуйте всю наявну техніку. Це надасть вам душевний спокій і захистить ваш бізнес від потенційних ризиків.
  8. Евакуатори повинні надійно фінансуватись, постійні огляди та ТО, заміна запчастин, постійні витрати на паливо та мастила.
  9. Так, найдорожчий вклад – це купівля буксирної техніки, але крім цього вам ще знадобляться буксирні ремені, лебідка  жилети підвищеної видимості, безпечні окуляри, рукавиці тощо.
  10. Останній крок, це пошук людей, партнерів, організацій, яки будуть з вами співпрацювати, наприклад, механіки чи СТО, які можуть порадити ваші послуги майбутнім клієнтам.

Якщо все правильно прорахувати та підійти до справи відповідально й з розумом, в подальшому такий бізнес може приносити чуттєвий дохід. З часом можна розширюватись, та купувати більше евакуаторів. Кожного дня трапляються сотні аварій, тисячі неправильно припаркованих авто, що заважають роботі комунального транспорту і повноцінному трафіку на дорогах в цілому. Це не враховуючи, коли у водія просто в неочікуваному місці може зламатись машина.

Евакуатори з бортовою платформою або колісним підйомником, як правило, є найбільш економічними. Також ця сфера бізнесу потребує великих вкладень на початку.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

  1. Чудова стаття, дякую за інформативність, зручно, що написали ціни виїзду евакуатора, а також про саму ідею бізнес на евакуаторах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button