Корисно

Найкращі породи собак для охорони приватного будинку

Ми впевнені, що є речі, які вічні, наприклад, дружба між людиною і собакою. Понад 16 тисяч років ці чотирилапі тварини виконують роль не лише компаньйонів і помічників, а й захисників. Ми підготували для вас експертний рейтинг найкращі породи собак для охорони будинку та захисту, враховуючи їхні розміри, щоб ви могли почуватися в безпеці поруч з вашим чотирилапим захисником.

Усі зазначені в рейтингу породи собак безпечні які найкраще підходять для сімей з дітьми, за умови правильного виховання тварини.

Кавказька вівчарка

kavkazskaya ovcharka

Одна з найдавніших порід, яку не можна не згадати в контексті охорони приватного будинку. Спеціально виведена для охорони худоби та будинків від диких хижаків, вона відома розвиненим інстинктом захисту своєї території, природною недовірою до незнайомців та інших тварин, страхітливим зовнішнім виглядом і розміром (вага може сягати 100 кг, а зріст – 75-80 см), силою (представників використовували навіть для полювання на ведмедів!). Ця порода собак насправді дуже віддана своєму господареві, поводиться дружелюбно і, безумовно, справляється зі своїм завданням. У списку десятка найкращих у світі охоронців, розробленому американською компанією електронної безпеки, кавказька вівчарка гордо посідає 1 місце. Представники цієї породи мають упертий, незалежний характер, що ускладнює їх дресирування, тому новачкам не рекомендується ставати господарями кавказьких вівчарок. Однак, за належної підготовки та соціалізації, ці собаки стануть невід’ємними членами сім’ї, на яких можна покластися в будь-який час.

Туркменський алабай

Turkmenskij alabaj

Туркменський алабай, також відомий як середньоазіатська вівчарка, є безстрашним (навіть перед великими хижаками), витривалим, працьовитим, незалежним, розумним, розумним, з природним територіальним інстинктом. Усе це робить їх одними з найкращих для охорони приватного будинку. Цікавою особливістю цих собак є те, що на вулиці вони активні, в той час як у приміщенні вони досить спокійні та тихі. Алабаї люблячі та віддані родині, а також можуть бути грайливими, що робить їх чудовими компаньйонами для найменших членів родини. Представники цієї породи ладнають з іншими домашніми тваринами (включно з котами). Алабаї відрізняються від інших сторожових собак великого розміру тим, що, незважаючи на схожість із полярним ведмедем і вовком водночас, легко рухаються, подібно до кішок. Як і кавказьких вівчарок, цих собак досить складно дресирувати через їхній характер, тому їм потрібен досвідчений господар. Але зізнайтеся, без цих особливостей алабаї не були б такими унікальними.

Впевнений в собі Ротвейлер

Rotvejler

Ротвейлер – бронзовий призер у списку сторожових собак від Американської компанії електронної безпеки. Чому? По-перше, зовнішній вигляд представників цієї породи лякає багатьох злочинців, що створило у них моторошну репутацію. І не дарма, адже ротвейлери мають страхітливий вигляд ще до того, як показують свої ікла! Попри міцну хватку й енергійну боротьбу в разі загрози, що може помилково створити враження про них як про небезпечних собак, вони насправді добродушні, здебільшого спокійні, навіть трохи стримані. Тому немає потреби нервувати через їхній темперамент. Ротвейлери вирізняються слухняністю, упевненістю в собі, сміливістю, пильністю та пристосованістю, мають добре розвинений охоронний інстинкт, що може бути пов’язано з агресивністю, яка проявляється в разі небезпеки. Собаки цієї породи дуже віддані своїй родині, якщо їх правильно виховувати, за що цих песиків цінують і люблять.

Родезійський ріджбек: ідеальний сторожовий пес для вашого будинку

Rodezijskij ridzhbek

Шукаєте спокійного і м’якого собаку для вашого приватного будинку, але такого, що не відступить у разі загрози? Покірного, але з силою волі? Розумного і відданого? Родезійський ріджбек – саме те, що вам потрібно. Предки цих собак використовувалися під час полювання на левів (тому іноді їх називають “левовими собаками”), кабанів і ведмедів – цього захисника нічим не можна залякати. Дика природа Південної Африки – далеко не рай. Зазвичай вони стримані щодо незнайомців, тримаються осторонь, але не виявляють агресії чи сором’язливості. Ці собаки з душею прив’язані до своїх родин, включно з дітьми. Вони також ласкаві з тими, кому довіряють. Родезійські ріджбеки потребують багато активності та фізичних навантажень, тому приватний будинок із власною територією – це найкращий дім для них.

Крім того, родезійські ріджбеки також є чудовими компаньйонами і доброзичливими до сім’ї та друзів, яких вони знають і кому довіряють.

Розумна і популярна Німецька вівчарка

nemeckaya ovcharka

Німецька вівчарка – порода собак для приватного будинку середнього розміру, яка є однією з найрозумніших і найпопулярніших. Її представники мають незалежний характер, видатні нюхові здібності, які вирізняють їх серед інших порід, а також розвинений інстинкт захисту території (вони навіть готові пожертвувати своїм життям, що було підтверджено неодноразово!). Вони заслужили славу чудових охоронців, які не потребують постійного контролю за виконанням цієї функції. Їхня репутація, зокрема, помітна і серед десятки найкращих сторожових собак у світі – вони посідають друге місце. Рішучі та відважні німецькі вівчарки – це ті, на кого можна покластися. Однією з головних рис, за яку люблять цю породу, є слухняність, тому цих собак легко тренувати. Завдяки цій якості німецькі вівчарки часто виконують не тільки роль сторожових, а й службових собак (пошукові, прикордонні, сапери, митники, розвідники-рятувальники тощо). М’який характер цієї породи робить їх прекрасними супутниками, особливо для дітей, а їхня схильність до співчуття – терапевтичною. Чудові собаки! Як їх не обожнювати?

Кмітливий Доберман

Doberman

Надзвичайна кмітливість, атлетичність, енергійність і безстрашність, які заворожують і вражають, викликають асоціації з доберманами в тих, хто хоч трохи знайомий з ними. Щоб підтримувати ці характеристики на належному рівні, таким собакам потрібно багато простору і тренувань. Тому, якщо у вас активний спосіб життя, достатньо вільного часу і сильний характер (такий вихованець вимагає авторитету), то з доберманом ви станете чудовими друзями. Собачки цієї породи дуже віддані своїй сім’ї, тому захищатимуть її до останнього. Хоча малоймовірно, що хтось наважиться протистояти тварині з таким страхітливим виглядом. Добермани, стереотипно вважають агресивними та злісними, насправді є ніжними та люблячими собаками, які не забувають про свою функцію охорони тих, кому вони довіряють. Хіба вони не милі?

Малінуа, або бельгійська вівчарка

belgijska vivcharka

Об’єднує в собі риси німецької та бельгійської вівчарки, що робить їх зовні схожими одна на одну і часто викликає плутанину в тих, хто не дуже добре знайомий із цими породами собак. Серед загальних характерних рис обох порід можна відзначити впевненість, відданість родині, пильність і недовіру до незнайомців. Чим же відрізняється малінуа від німецьких вівчарок? Пильність, допитливість, енергійність, швидка реакція, сила і мускулистість роблять малінуа ідеальними собаками-охоронцями, саме за ці якості їх цінують. Бажання служити людям яскраво проявляється у цих песиків. Агресивність або пригніченість відсутні у представників цієї породи. Чуйність, життєрадісність, емпатія роблять їх вірними друзями для дітей, яких вони дуже люблять. Особливу увагу слід звернути на те, що бельгійським вівчаркам необхідно багато активності та уваги, інакше вони не тільки втратять свою форму, а й стануть нещасними.

Джек-рассел-тер’єр

Dzhek rassel teryer

Згідно з даними інформаційного порталу Today.ua, Джек-рассел-тер’єри увійшли в топ-5 найпопулярніших порід собак в Україні в 2020 році. І це не дивно, адже вони мають безліч якостей, які роблять їх ідеальними для ролі сторожових псів.

Джек-рассел-тер’єри – це розумні, життєрадісні, люблячі, віддані, невтомні, дуже енергійні й активні тварини. Вони обожнюють бігати, стрибати та гратися, що цілком логічно, враховуючи їхнє мисливське походження. Крім того, вони дуже пильні та спостережливі, що також пов’язано з їхньою історією. У разі небезпеки ці собаки гавкатимуть і проявлятимуть агресію щодо загрози, нізащо не залишать свого господаря без захисту.

Такса

Taksa

Такса, також відома як даксгунд, здатна здивувати своїм вражаючим характером та яскравою особистістю. Незважаючи на їхній маленький розмір, ці собаки належать до пород сторожових собак, здатних добре охороняти своїх господарів та їхню територію.

Жвавий та розумний, такса може здатися непокірним у спілкуванні, але це лише прояв їхнього незалежного характеру, сформованого роками. Їхні предки вибрали найкращі риси, що виявилися в породі собак охоронців.

Такси здатні викликати велику відданість та прив’язаність до своїх господарів, іноді навіть проявляють ревнощі через брак виховання. Проте, це всього лише їхня спритність та бажання бути найкращими сторожовими песиками.

Бігль

Bigl 2

Виявляється, чарівні симпатичні біглі, які вкрали серця багатьох, – чудові сторожові собаки для дому та вважаються однією з найкращих порід собак для сім’ї! Здивовані? Ми теж! Бігль гострий на нюх (мають близько 220 мільйонів рецепторів запаху порівняно з приблизно 5 мільйонами у людей!), сильний інстинкт слідування і дзвінкий гавкіт цієї дуже давньої породи допомагають успішно справлятися з роллю захисника. Хоча ці собаки не агресивні і навряд чи накинуться на непроханого гостя через свою доброзичливість (у випадку гостинної сім’ї, яка часто приймає гостей, це може бути навіть добре), вони точно повідомлять свого господаря про небажаний візит. Завдяки добродушному, веселому і безтурботному характеру, а також товариству біглі є незамінними членами сім’ї, які добре ладнають як з іншими людьми, так і з тваринами. Їх особливо люблять діти за їхню цікавість, грайливість і м’якість, це справді породи собак для дітей!

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button