Трактори

Малогабаритні японські мінітрактори із Японії: який вибрати для вашого господарства

Малогабаритні японські мінітрактори із Японії вже давно завоювали світ своєю надійністю, ефективністю та компактністю. Японія відома своїми технологіями, і мінітрактори не є винятком. У цій статті ми розглянемо основні переваги цих тракторів, типові моделі, а також надамо корисні поради для тих, хто планує придбати такий транспорт для своїх потреб.

Світові землевласники дуже високо шанують якість японських мінітракторів. Ця техніка довговічна, функціональна та надзвичайно маневрена, що уможливлює за їх допомогою реалізовувати весь цикл польових робіт в умовах коли потрібно працювати в обмеженому просторі. Давайте розбиремось, чому японські мінітрактори такі популярні.

Особливості тракторної міні-техніки з Японії

Малогабаритні японські мінітрактори є ідеальним вибором для власників невеликих господарств, приватних ферм, а також для використання на вулицях та в міських умовах. Їхня компактність і маневреність дозволяють легко керувати навіть у вузьких просторах, а водії можуть бути впевнені у їхній надійності та ефективності.

Однією з ключових переваг мінітракторів із Японії є їхня висока якість та надійність. Японські виробники славляться своєю увагою до деталей та високими стандартами якості, тому покупці можуть бути впевнені, що їхні трактори будуть працювати ефективно і довго.

Крім того, мінітрактори із Японії відрізняються інноваційними технологіями, які роблять їх більш ефективними та зручними у використанні. Наприклад, деякі моделі оснащені системами GPS для автоматизації робочих процесів та підвищення точності роботи. Також вони можуть мати різноманітні навісні пристрої, які дозволяють виконувати різноманітні завдання на господарстві або в інших галузях.

Міні-трактори японського виробника містять в собі специфічні якості, які дуже вигідно протиставляють їх аналогічній продукції, що завозиться в Україну з інших країн. Для них притаманні такі характеристики, як:

 • витривалість;
 • гарна вантажопідйомність;
 • висока продуктивність;
 • привабливість зовнішнього дизайну;
 • прохідність;
 • пристосованість для комфортного використання;
 • довговічність експлуатації.

Всі мінітрактори, виробниками яких явлються відомі фірми Японії, славляться ефективною збіркою. Їх призначення – це успішно виконати завдання в будь-яких умовах та чудово підходять для комунальних господарств, приватних садиб, фермерських організацій.

Технічні показники

В наявності японських малогабаритних тракторів присутні дизельні двигуни та модернізовані колеса з редуктором, що регулюють високошвидкісні обороти та покращують зачеплення з ґрунтом. Заслуговують уваги механізми блокування диференціала за допомогою свічок розжарення, спарена гальмівна система та зручний перемикач передач, який являється запорукою безперебійної роботи японської мототехніки довгий час.

Японський міні трактор має самостійний триточковий механізм навішування та покращену гідравліку, котра вагомо полегшує працю з навісним знаряддям. Виробники значно удосконалили гідравлічну систему. Тепер появляється змога проводити підйоми на висоту із серйозним зусиллям з позначкою до 1 тонни. Така властивість надає сільгоспмашині додаткові можливості.

Міні-техніка з Японії наділена чудовими техніко-експлуатаційними параметрами та зручним комп’ютерним управлінням, які допомагають якісно та швидко виконувати земляні роботи і економити власний час.

Які існують японські виробники міні-тракторів

Найпопулярнішими машинами сільськогосподарського призначення визнані малогабаритні японські трактори марки KUBOTA, ISEKI, MITSUBISHI, YANMAR, SHIBAURA. Їхня популярність обумовлена багатьма факторами, про які ми розповімо в цьому огляді, і коротко опишемо найяскравіших представників спецтехніки з Японії.

Kubota

японський міні трактор kubota

Міні-трактори цієї марки представлені серіями B, BX, X, L, M та широким модельним рядом: B7100, B7001, B1500, BX1870, BX2370, BX2670, BX25D. Варіації серії X виробники спеціально розробили для підсобних господарств, а інші для підприємств агробізнесу. Японські трактори КУБОТА характеризуються високою ергономічністю та здатністю працювати без шкідливих викидів в атмосферу. Там встановлені невеликі за розміром дизелі на 16—25 л. с. з низьким рівнем шуму.

Моделі міні-тракторів B7100, B7001 оснащені 16-сильним 3-циліндровим дизельним мотором і механічною коробкою передач. У них високий кліренс і колія передніх і задніх коліс, що регулюється в широкому діапазоні.

Міні-трактори B1500 і BX1870 укомплектовані 18-сильним двигуном і 9-швидкісною трансмісією. Вони мають подвійне блокування диференціалу та 3-швидкісний ВОМ. Машини цієї серії призначені для повної механізації сільськогосподарських, комунальних, дорожньо-будівельних робіт. Для домашнього фермерського господарства до цих машин підключається навантажувач.

На малолітражних японських тракторах BX2370, BX25D і BX2670 встановлені 23-, 23- та 25-сильні мотори, спеціально розроблені для гідростатичної трансмісії. Їхнє сукупне функціонування забезпечує відмінний крутний момент і збільшує тягове зусилля машин. Вантажопідйомність сільгосптехніки сягає 310 кг, а максимальна швидкість дорівнює 14 км/год.

Iseki

малий японський мінітрактор Iseki

Асортимент мінітракторів ІСЕК складається з серій TXG, TJW, TM, TH, TG, TF, TJ.

Особливості мінітракторів Iseki:

 • Універсальність і широка функціональність.
 • Економне споживання палива.
 • Комфортність в управлінні, яка забезпечується ергономічною конструкцією та спеціальним гідропідсилювачем керма.

Як і інші японські мінітрактори, Iseki має складну конструкцію, у виробництві використані новітні досягнення, сучасні технології. Природно, така техніка не може бути дешевою. Вартість нових мінітракторів Ісекі, залежно від модифікації, коливається в межах $4300-7500.

Серія TXG
Мінітрактор Iseki TXG 237 потужністю 27 к.с. – єдина модель у своїй підгрупі, користується великою популярністю.
Компактний, маневрений агрегат широко використовується в аграрному секторі, на будівництві, в комунальних організаціях, чудово агрегатується з різноманітними додатковими механізмами. Тепла кабіна дає змогу працювати в машині в будь-яких погодних умовах.

Серії TH та TM
Серії TH і TM представлені машинами з потужністю двигуна 16-25 к.с., застосовуються в аграрному секторі та ландшафтному дизайні. Зручний доступ до робочих вузлів і механізмів – переважна відмінність модифікацій.

Серія TU
Мінітрактор Ісекі серії TU – популярна модель Ісекі TU175 з потужністю двигуна 17,5 к.с., незамінний помічник на присадибній ділянці. Модель TU 177 комплектується великою ґрунтовою фрезою, має навіс.

Серія TF
Серія Ісекі TF оснащена трициліндровими дизельними моторами 27 к.с. Наявність просторої опалювальної кабіни дає змогу експлуатувати мінітрактори на важкопрохідних ділянках, у складних умовах. Виробляються моделі повнопривідні або з переднім приводом.

Серія TG
Мінітрактори Iseki TG відрізняє вища потужність двигунів 30-50 к.с., висока прохідність, оптимальна ремонтопридатність, наявність багатодискових гальм, трирівневої трансмісії та гідропідсилювача керма. Одна з найпопулярніших моделей – Iseki TG5470 (46 к.с.).

Серії TJ та TJW
Моделі Iseki TJ і TJW представляють групу потужної спецтехніки. Професійні машини мають чотирициліндрові двигуни 75-105 к.с., до них раціонально підключаються численні навісні знаряддя.

Mitsubishi

трактор Mitsubishi японія

Відмінною рисою міні-тракторів цієї японської марки є висока продуктивність та універсальність. Вони пристосовані до виконання великого спектра завдань та широко використовуються як в аграрній галузі, так і в комунальному господарстві.

Найбільший попит має мін трактор MT-180D з повним приводом і блокуванням заднього диференціала. Для оснащення цієї моделі використано 18,5-сильний мотор з удосконаленим паливним фільтром та оригінальна фірмова трансмісія. Всі вузли мінітрактору Mitsubishi MT-180D мають значний запас міцності і розраховані на інтенсивні навантаження. Застосування відповідних навісного та причіпного обладнання дозволяє повністю реалізувати можливості цієї моделі.

Yanmar

тракторець Yanmar

Міні-трактори Янмар представлені декількома модифікаціями. Практично всі вони мають гідростатичну схему трансмісії, задній або повний привід, триточковий механізм навішування з гідравлічним керуванням та блокування диференціалу.

Серед тракторної продукції Янмар найбільш затребуваною вважається 14-сильна модель F-14d. Вона оснащена шестиступінчастою КП, повним приводом шасі. Хороші тягові параметри забезпечують оранку ґрунту середньої щільності на глибину близько 200 мм і буксирування причіпного пристрою вантажопідйомністю до 2500 т.

Відмінною рисою техніки марки Янмар є компактність та відмінна маневреність. Саме ця японська компанія випускає суперкомпактний трактор Ke100, який є одним із наймініатюрніших тракторів у світі.

Shibaura

японські мінітрактори shibaura

Міні-трактори марки Шибаура є багатофункціональними і призначені для цілорічного використання. Вони мають повний привід 4WD та оснащені дизелями на 18-40 л. с. того ж виробництва, а також чотириступінчастої КП, блокуванням диференціала, ВОМ тришвидкісного режиму роботи. Машина відмінно працює із фрезою.

Міні-трактори Шибаура представлені великим модельним рядом. Найбільшу популярність серед них набула модифікація ST318. Вона оснащена трициліндровим 15,8-сильним двигуном об’ємом 954 см3. Трактор має 12 передач (9 передніх та 3 задні), зчеплення сухого типу, ручну трансмісію. Дорожній просвіт 270 мм та широкі шини з глибоким протектором забезпечують непогану прохідність, а невеликі габарити та малий радіус розвороту – високу маневреність.

Плюси та мінуси техніки

Японські мінітрактори – це найвища якість комплектуючих та вузлів, розроблених із застосуванням високотехнологічного обладнання. Вони сучасні, неймовірно витривалі та демонструють:

 • непогану продуктивність при порівняно невеликій вазі та компактних габаритах;
 • універсальність, що виявляється у здатності виконувати будь-які сільськогосподарські роботи;
 • функціональність та можливість використання з широким спектром навісного обладнання;
 • економічність завдяки помірному споживанню пального;
 • комфортність в управлінні, забезпечену гідропідсилювачем керма та ергономічною конструкцією робочого місця водія.

Міні-трактори, зроблені в Японії, мають відмінні тягові показники. “Японець” з двигуном в 17-18 л. с. продуктивно виконує ту ж роботу, що й китайський 25-сильний трактор. Але на відміну від китайської техніки, розвиває велику швидкість руху, економніше витрачає паливо та масло, якісніше виробляє оранку.

Проте, на вибір впливають і мінуси. Деякі моделі можуть бути відносно дорогими у порівнянні з аналогічними пропозиціями інших виробників, таких як китайських міні-тракторів. Також, у разі поломки, ремонт японських мінітракторів може виявитися складним і дорогим, оскільки часто потрібно замовляти запчастини напряму з Японії.

Ціни на нову та б/у техніку з Японії

Міні-трактори японського виробництва – це складні конструкції, розроблені із застосуванням високих технологій, тому вони не можуть коштувати дешево. За меншу плату можна купити лише вживану техніку “з рук” або виставлену на аукціонах. Якщо за нову японську машину доведеться заплатити в середньому 6 000 доларів, то вживану можна придбати за 3 000 доларів. Але до цієї суми ще потрібно додати приблизно стільки ж на розмитнення, сплату податків та доставку. Розцінки на уживану японську сільгосптехніку приблизно такі ж, як на нові китайські трактори і залежать вони від року випуску, технічного стану, комплектації та напрацювання мотогодин. Чим старша машина і значніший в ній пробіг, тим більше буде її зношування, отже, при її купівлі можна суттєво заощадити.

Купуючи більш дешевий мінітрактор з Японії, потрібно бути готовим до того, що обслуговування його може виявитися витратним. Адже, чим старша техніка, тим складніше знайти для неї деталі, які, можливо, доведеться замовляти з Японії, а їх доставка буде коштувати не менше 500 доларів.

У таблиці наведено порівняльні розцінки на нові та б/в мінітрактори, виготовлені провідними японськими компаніями:

Марка мінітрактору

Діапазон цін (у доларах)

на нову техніку

на техніку б/у

КУБОТА

23559-31874

5543-8315

ІСЕКІ

4800-8315

4700-7500

МІТСУБІСІ

5800-8900

3741-7000

ЯНМАР

9200-27100

4296-11300

ШИБАУРА

13844-47119

2900-6950

Але слід пам’ятати, що в Україні значно скоротилася кількість офіційних дилерів Японської техніки. Тому ретельно перевіряйте трактори перед покупкою – часто шахраї за ціною оригінального нового японського трактора продають або підробку, або вживані з менш якісним двигуном і без навісного обладнання. А якщо продавець і продає оригінальний трактор, який зазвичай викуповує на торгах у Японії, то до нього буде нелегко підібрати навісне обладнання та запасні частини. Ремонт такого трактора обійдеться в ту ж суму, що й купівля нового китайського мінітрактора.

Особливості та секрети експлуатації

Будь-які види продукції, в тому числі і мінітрактори, виготовлені в Японії, асоціюються з найвищою якістю, яка є результатом високотехнологічних напрацювань і відповідального підходу до виробництва. Саме довговічність вузлів та міцність матеріалів забезпечують екологічність японської техніки, її відмінні тягові показники та бездоганні експлуатаційні характеристики.

Основні пункти придбання міні-трактора важливо розглядати з усіх можливих ракурсів, щоб зробити оптимальний вибір. Необхідно враховувати маневреність, економічність, доступність, універсальність та низькі вимоги до обслуговування. Крім того, слід враховувати потреби у потужності, розмір і вагу трактора, тип приводу, сумісність з навісним обладнанням, вартість володіння та гарантію та підтримку виробника.

Хоча японські мінітрактори славляться міцністю та високим робочим ресурсом, вони потребують належного обслуговування та регулярного ремонту. Своєчасна заміна моторної, трансмісійної олії, а також деталей і вузлів, що зносилися, забезпечить справний стан сельхозагрегата і збільшить термін його подальшої роботи. Зрештою не завжди обов’язково купувати нову техніку. Іноді вигідніше розглянути бу японські міні трактори і придбати підходящу модель.

Джерело: https://gardenunion.com.ua

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

5 Коментарі

 1. Машина міцна, потужності та об’єму двигуна цілком вистачає, щоб тягнути навіть дворядну сажалку. Оригінальну навіску складно дістати, тому використовую китайське виробництво.

 2. Раніше ми мали мотоблок, а тепер узяли трактор. Цей японський трактор хоч і маленький, але досить сильний (17 л. с.) та стійкий (є блокування заднього моста). На ньому встановлений 3-циліндровий дизель із рідинним охолодженням, що працює практично без шуму. Для водія передбачено комфортне крісло із зручним розміщенням органів керування. Кермо має гідропідсилювач, що робить його керування легким та плавним. До недоліків відношу високу ціну (в середньому 5600 $) та відсутність кабіни.

 3. Насправді для сільского господарства японскі трактори це саме те що потрібно.

 4. На різних форумах читав відгуки який кращий міні-трактор з Японії можна придбати для домашнього господарства і зрозумів, що оптимальний варіант коштує до 3000 доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button