АвтокраниКорисно

Найбільший автомобільний кран у світі: погляд на вражаючі характеристики та використання

Найбільший автомобільний кран у світі — це вражаюча технічна конструкція, яка завойовує увагу не лише своїми величезними розмірами, але й винятковою функціональністю. Завдяки передовим технологіям і вдосконаленому дизайну, цей кран здатен виконувати навіть найскладніші завдання у будівництві та інших галузях.

Поява пересувних колісних автомобільних кранів дозволила оптимізувати будівництво великих об’єктів, переміщення великогабаритних вантажів. Ці моделі є вантажопідйомним комплексом, що базується на надійному шасі. Через особливі якості найбільший колісний кран актуальний на ринку, зокрема – його оренда.

Області застосування великих автокранів

Що робить цей кран таким вражаючим? Відповідь проста: його здатність піднімати надзвичайно великі вантажі на велику висоту. Завдяки своїй потужності та стабільності, цей кран стає незамінним помічником на будівельних майданчиках по всьому світу.

Перевага цієї спецтехніки полягає в мобільності та вантажопідйомності, деякі моделі можуть переміщати вантажі до 2000 тонн, а максимальний виліт стріли становить 160 м. Такі властивості затребувані для виконання монтажних, будівельних робіт. Великі автокрани світу випускаються для точного переміщення, підняття та опускання вантажів там, де неможливо використовувати іншу спецтехніку.

Області застосування:

 • Встановлення габаритних конструкцій – хімічна промисловість, елеватори, елементи атомних та вітряних електростанцій.
 • Будівництво. Переміщення сталевих каркасів для монтажу, виконання демонтажних робіт.
 • Навантаження, розвантаження контейнерів, великих конструктивних елементів подальшого транспортування.

Особливість цих автокранів полягає у складному підготовчому етапі. Вагу вантажу потрібно правильно розподілити, для чого може знадобитися дві чи три моделі спецтехніки. Так, найбільший кран Лібхер не зможе перемістити довгомірну конструкцію без допомоги подібної техніки.

Рейтинг великих кранів світу

До списку увійшли моделі з вантажопідйомністю від 1000 тонн та вище. Під час упорядкування ТОП враховувалися інші технічні параметри – швидкість переміщення у неробочому стані, висота вильоту стріли, тип шасі. Оренда цих автокранів затребувана України, тому замовникам буде цікаво знати їх особливості, деякі характеристики.

Автокран TEREX-DEMAG AC 1000

автокран TEREX фото

Унікальна машина від німецької компанії Terex. Вантажопідйомність складає 1000 т, базується на шасі з дев’ятьма осями. Стріла телескопічна складається з 9 секцій. У не найбільшого колісного крана її вага становить 30 т. Стріла транспортується до місця роботи окремо на спеціальному тягачі. Це дозволяє застосовувати модель у міських умовах.
особливості:

 • висота підйому – 172 м;
 • максимальна швидкість пересування – 85 км/год;
 • можливе пересування бездоріжжям.

Потужний автокран TEREX-DEMAG AC 1000 застосовується для встановлення вітрогенераторів та подібних конструкцій. Дозволено пересування трасами загального користування.

Пересувний кран SANY SAC 12000

Машина від китайського виробника Sany була представлена ​​в 2010 р. У ній використано 32 новаторські рішення, захищені патентами. Для різних видів робіт передбачено 15 режимів, що оптимізує час виконання. Особливості – підвищені заходи безпеки оператора, багатоступінчаста система контролю пересування вантажу.

Опис:

 • стріла із чотирьох секцій, виліт – до 102 м;
 • можливість роботи на ґрунті без покриття;
 • шасі з 9 осей.

Має гарну маневреність, є електронні системи контролю розподілу навантаження, витрати палива. Силовий агрегат дизельний, потужність – 480 квт.

Китайський колісний кран ZOOMLION ZACB01

Це ще одна модель китайського виробництва. Великі автокрани світу цього бренду мають хороше співвідношення власної маси і максимальної ваги вантажу, що піднімається. У ZOOMLION ZACB01 цей показник становить 2000 тонн вантажу на 96 тонн машини. Колісна база складається із 12 осей. Усі вони є провідними.

Опис:

 • комплектується чотирма дизельними двигунами;
 • вантажопідйомність – 2000 т;
 • довжина стріли – 106 м;
 • маса – 96 т.

Для управління використовується інноваційна електронна інтелектуальна система. Вона контролює усі процеси, знижує ризик аварійних ситуацій. На сьогодні цей найбільший колісний кран застосовується для монтажу великих та важких конструкцій під час будівництва об’єктів хімічної та металургійної промисловості.

Колісний автокран XCMG XCA5000

Модель розроблена для зведення атомних електростанцій. Виробник – китайська фірма XCMG. Цей великий автокран може підняти до 1600 т вантажу. Машина із відносно невеликим кутом повороту. З подовженням стріли її виліт становить 165 м. Без ґратчастого подовжувача цей параметр дорівнює 126 м-коду.

Крани на спецшасі виробництва компанії XCMG – це ультрасучасні машини, які є втіленням інновацій та високих технологій. Конструкція кранів на спецшасі виробництва XCMG поєднала у собі всі тенденції сучасного кранобудування.

У машинах використовуються: незалежна гідропневматична підвіска, передові системи безпеки, конструкція стріли з воїдним профілем і за своїх компактних розмірів вони мають максимальні експлуатаційні характеристики. У цих спеціалізованих і вседорожних кранах використані вузли та агрегати провідних компаній у своїй галузі.

Автокран Liebherr LTM 11200-9.1

Це найбільший кран Лібхер, призначений для підняття та переміщення негабаритних важких об’єктів. Зовні схожий на збільшену модель Liebherr LTM 1500, але для роботи потрібна бригада з 5 осіб – водій, інженер та три оператори. Так забезпечується висока точність позиціонування, безпека.

 • вантажопідйомність – до 1200 т;
 • стріла телескопічна, складається із 8 колін;
 • робота кранової установки забезпечується окремим дизельним двигуном потужністю 367 л/с;
 • загальна вага баласту – 202 т.
 • телескопічна стріла – 18,3 – 100 м;
 • подовжувач стріли (гусок) 24 – 48 м;
 • швидкість пересування – 75 км/год;
 • вага у транспортному положенні – 96 тонн.
 • Висота підйому – 109 м. Самохідна стрілова модель Лібхерр була представлена ​​у 2007 р, на той момент це був найбільший колісний автокран серійного виробництва.

Серед величезної кількості різної вантажопідйомної техніки, і, зокрема, серед кранів, саме автомобільні є найоптимальнішим вибором. Вони мобільні, легкі у транспортуванні, швидкі у складанні, мають великий спектр варіантів вантажопідйомностей.

До їх недоліків зазвичай відносять відносно низьку вантажопідйомність та малу висоту підйому стріли, якої часто недостатньо для спорудження високих масивних конструкцій. Але з цим готові посперечатися німецькі конструктори, які створили найбільший автомобільний кран на планеті Liebherr LTM 11200-9.1. Саме цей автокран беруть в оренду для будівельних робіт.

Сьогодні найбільшим краном у світі вважається кран Liebherr LTM 11200-9.1. Це самохідний стріловий кран, що має телескопічну стрілу, яка встановлена ​​на спеціальне шасі. До того ж, стріла крана є найвищою у світі.

Без спеціальних гратчастих подовжувачів кран здатний підняти вантаж на висоту 100 метрів, з усіма подовжувачами на висоту до 180 метрів, а це вище за 50-поверховий будинок!

При вильоті стріли в 2,5 метра вантажопідйомність становить 2 тис. тонн, зі збільшенням вильоту стріли вантажопідйомність зменшується, на вильоті 180 метрів вона становить лише 1,3 тонни.

Але кран може рухатися самостійно і навіть розганятися до 75 км/год. У цьому йому допомагає двигун потужністю 600 л/с.

Другий двигун потужністю 367 л/с та 270 кВт забезпечує роботу гідравлічних систем, лебідок, інших систем та механізмів.

На підготовку крана до роботи потрібно близько восьми годин. Деталі та складові привозять у супроводі конвою на 20 важкоатлетах. Розподіл ваги йде на 4 гідравлічні опори (аутригери), по 300 тонн на кожну. Під кожну ногу аутригера для розподілу вантажу на ґрунт влаштовується спеціальний майданчик із сталевих балок.

На базі крана вагою 22 тонни розташовуються пластини противаги загальною масою 202 тонни. Контроль за розподілом навантаження, напругою в опорах здійснюється з кабіни кранівника в автоматичному режимі. За процесом роботи постійно спостерігають кілька операторів, які мають прямий зв’язок із кранівником, що можливість помилки зводить до мінімуму.

Потужність Liebherr LTM 11200-9.1 в 30 разів перевищує потужність звичайного мобільного крана.

Під час роботи кран LTM 11200-9.1 не використовує противагу. Цей пристрій, який складається з 18 пластин масою 10 тонн кожна, застосовується лише тоді, коли якийсь вантаж потрібно підняти на велику висоту. Противага у цього крана відсутня через дуже міцну конструкцію опорно-поворотного кола.

Управління краном походить із кабіни, яка може регулюватися по висоті. Все обладнання в кабіні керування на електроніці, тому якихось складнощів при роботі з цією махиною не виникає.

Схожі статті

2 Коментарі

 1. Очевидно, что самые большие автокраны мира использую в первую очередь для строительства высотных домов и сооружений. И тут как мне кажется лидер компания liebher

 2. Якщо говорити станом на 2024 рік то найпотужнішим краном у світі є Liebherr LR 13000. Його вантажопідйомність 3 000 метричних тонн. Максимальна висота підйому 240 метрів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button