Корисно

Що значить парити качани: новий сленг серед молоді

У цій статті друзі, я хочу розкрити такий вислів як “парити качани”, звучить смішно і жартівливо, але вживання такого вислову пыдкреслює помилкову чи некоректну поведінку, або реакціїю людини на будь-що. Інколи цей вираз слів використовується в однині – “парити качан”.
Зрозумівши значення цього слова, допоможе вам правильно використовувати в комунікації з іншими людьми, адже його можна буде вживати при жарті чи грайливих іронічних суперечках. Отже, розпочинаємо!

Історія та походження виразу “парити качани”

Так як історія винекнення цього виразу немає своїх корінь, вислів “парити качани” може бути пов’язаний із парінням капустяного качана. Є версія, що такий метод був поширений в народній медицині нашої країни.

Звісно, тоді виникає інше запитання, для чого використовували в медицині капустяний качан? У старих записах народної медицини, капустяний качан використовувався для лікування простуди та головоного болю. Сама процедура лікування виглядала так: спочатку нагрівали капустяний лист, а потім накладали на хворі місця хворої людини, і таким чином капустяний лист допомагав прискоренню одужання.

Сам процес паріння качана включав у себе використання кип’ячої води і разноманітних методик, і коли людина хворіла, було прийнято вживати слово треба “парити качан”.

Саме сучасній молоді цей вираз сподобався і слово “парити качан” став популярним мемом серед молоді. І саме значення виразу цього виразу пов’язане з невдоволенням, роздратуванням. Якщо у розмові ви почуєте, що їй “парить качан”, це означає, що вона відчуває недоброзичливе ставлення, можливо і агресію до суб’єкта розмови.

Якщо брати інший контекст цього виразу, воно може мати таке значення як “нервуватися” або “хвилюватися”.  У прикладі можна навести розмову двох друзів, якщо хтось каже, що йому “парить качан”, це може означати, що він відчуває тривогу, підвищену емоціональну поведінку.

Пам’ятайте, що сам вираз є неформальним, і такий вислів слід вживати тільки в розмовній мові між друзями і знайомими. Якщо ви ділова людина, цей вираз буде недоречним.

Інші версії походження виразу “парити качани”

Є декілька версій походження терміну “парити качани”:

  • Перша може пов’язувати із приготуванням їжі: варіння качанів кукурудзи або капусти.

Процес був таким: Спочатку ці продукти опускали в кип’ячу воду щоб вони пропарились, тобто “парили”, а пізніше діставали готову їжу. Відповідно такий вираз міг з’явитися як метафора чогось чекаючи, не практичне проведення часу.

  • Друга версія може відноситися до сільськогосподарського побуту українців.

Зазвичай качани кукурудзи збирали влітку та восени, коли сама кукурудза доспіла, але окрім цього треба було ще підсушувати і парити над вогнем щоб не спортилася взимку. І такий процес тривав дуже довго, що мав одноманітне заняття, що позначалося як нудною справою.

Приклади застосування виразу

Ось деякі ситуації, у яких можна вживати цей вислів:

  • Коли хтось втручається в ваше простір або порушує ваші межі. Наприклад: “Він завжди намагається мені нав’язувати свою волю, і це дійсно мені парить качан”.
  • Коли ви стикаєтеся з неприємним або несправедливим ставленням від інших людей. Наприклад: “Чому він постійно критикує мене? Це мене дійсно виводить і парить качани”.
  • Коли щось йде не так, як ви планували або очікували. Наприклад: “Я не можу знайти свій гаманець, і це мене це парить качан”.
  • Коли ви роздратовані чиєюсь поведінкою або неповагою. Наприклад: “Він сказав мені, що я не зможу впоратися, і це мене дійсно парить качан”.

Висновок

Отже, “парити качани” має свою історію та походження, має місце  у сучасній українській культурі, та став популярним сленгом особливо сереред молоді, і використовується для вираження несерйозності та розслабленості в різних ситуаціях. Однак, варто пам’ятати, що в деяких випадках його вживання може бути неприйнятним у соціальних та офіційних обставинах. Отже, перед тим як промовляти, цей термін, будьте розсудливими.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button