Корисно

Польські дороги: вартість та карта платних маршрутів для автоподорожуючих

Польша, яка знаходиться в серці Європи, славиться своєю розвинутою мережею доріг та автострад. Для подорожуючих, які планують поїздки по цій країні за допомогою GPS навігатора, важливо мати інформацію про вартість проїзду та маршрути, які обкладаються платою.

Якість доріг у Польщі можна відзначати довго, оскільки вони входять до числа найкращих у світі завдяки відсутності застарілих трас. Будь-які недоліки тут одразу виправляють чи переробляють. Загальна протяжність польських автодоріг складає 3160 км. До 2024 року тут діятиме Національна програма будівництва доріг, на яку виділено понад 26 млрд злотих. Автобани позначаються літерою “A”, швидкісні траси – “S”.

Способи оплати проїзду по платним дорогам у Польщі

Польша має одну з найкращих мереж автодоріг в Європі, що робить її популярним напрямком для автоподорожей. Однак, варто пам’ятати, що деякі маршрути вимагають сплати за проїзд. Звичайно, вартість проїзду може варіюватися в залежності від виду дороги та відстані, але наявність точної інформації є важливою для планування маршруту та бюджетування.

Для зручності подорожуючих існує можливість використання спеціальних онлайн-карт, де відображено всі платні маршрути. Такі карти дозволяють точно спланувати маршрут, враховуючи витрати на проїзд. Деякі інтерактивні карти навіть надають інформацію про тарифи та можливі способи оплати, що значно спрощує подорожі по Польщі.

Способи оплати проїзду по платним ділянкам залежать від конкретної маршрутної ділянки.

В Польщі існують ділянки платних доріг, які є державними або концесійними. Нижче наведено методи оплати різних ділянок доріг.

Додаток e-TOLL

Забезпечує оплату проїзду по державним ділянкам автомагістралей: A2 Konin-Stryków та A4 Wrocław-Gliwice. Цей додаток можна завантажити з Google Play та App Store. Щоб скористатися додатком e-TOLL, потрібно створити обліковий запис на сайті mojekonto.etoll.gov.pl. Під час проїзду платною ділянкою дороги додаток повинен бути активним, інакше загрожує штраф!

Додаток Autopay

Дозволяє оплачувати проїзд як державними, так і концесійними ділянками, за винятком ділянки A2 Świecko – Konin. На цій ділянці можлива тільки оплата при в’їзді. Після вибору платної ділянки дороги, додаток автоматично здійснить оплату після завершення поїздки по цій ділянці автошляху.

Додаток mPay

Дозволяє оплачувати ділянки A2 Konin – Stryków, A4 Wrocław – Gliwice та A4 Katowice – Kraków. Додаток використовує videotolling, тобто сканує номерні знаки транспортних засобів.Оплата при в’їзді. Цей варіант можна використовувати на ділянках: A1 Gdańsk – Toruń, A2 Świecko – Konic та A4 Katowice – Kraków. Оплата проїзду може бути здійснена карткою оплати чи пального, а також готівкою.

Пристрій A4go

Спеціальний бортовий пристрій, що дозволяє оплачувати проїзд по ділянці A4 Катовице-Краків.

E-bilet autostradowy

Квиток, який можна придбати на сайті e-TOLL або за допомогою додатків: e-TOLL, Orlen Pay, Spark, mPay. Потрібно буде вказати дані транспортного засобу (спецтехніки), вибрати ділянку автошляху, а також дату і час запланованої подорожі.

Orlen Pay

Додаток, що дозволяє придбати квиток на державні платні ділянки автомагістралей A2 Konin – Stryków та A4 Wrocław – Gliwice.

E-bilet internetowy

Можна придбати через сайт e-TOLL. Включає державні ділянки автомагістралей А2 та А4. Для покупки необхідно вказати реєстраційний номер, країну реєстрації, категорію транспортного засобу, а також дату і час передбаченої подорожі. Електронний квиток діятиме протягом 48 годин від вказаної дати початку подорожі.

Правила проїзду по платним трасам та автобанам можуть відрізнятися. Так, для транспорту, маса якого менше 3,5 т, вартість проїзду обчислюється відповідно до 0,10 польських злотих за кілометр. До платних польських автобанів належать лише A4, A2, A1. Більшість платних ділянок оплачуються в кінці маршруту, але є такі, де частину суми потрібно оплатити спочатку, а решту – в кінці.

Платні дороги у Польщі та вартість проїзду по ним

punkt poboru oplat na autostrada a4

Платні автобани Польщі A1, A2, A4 призначені для легкових автомобілів та мотоциклів. Платну дорогу можна визначити за відповідним дорожнім знаком – Pobor opłat.

Автобан A1 в Польщі

Загальна протяжність – 568 км. Маршрут спрямований з півночі на південь (від м. Гданьcк до кордону з Чехією на південному сході). Оплата дозволяється як готівкою, так і кредитною карткою.

Платна ділянка дороги A1 становить 152 км:

  • Гданьск – Торунь (29,90 злотих).

Автобан A2 в Польщі

Маршрут пролягає від м. Свецко (біля німецького кордону) до польсько-білоруського кордону на сході. Протяжність – 657 км. Якщо подорожувати по всьому автобану, потрібно буде оплатити 60 злотих. Безкоштовними є ділянки Варшава – Стрикув, Мінськ Мазовецький, Познань (захід – схід), Жепин – Свецко.

Платні ділянки автомагістралі A2:

  • Швецко – Конин (93 злотих) / 252 км;
  • Конин – Стрыкув (9,90 злотих) / 99 км.

Автобан A4 в Польщі

Маршрут спрямований з заходу на схід. Західний пункт – м. Ендриховице (німецький кордон), східний – пункт на кордоні Краковець – Корчева. Найбільші міста, які проїжджають водії: Жешув, Тарнув, Краків, Корчева. Ділянки в напрямку міст Тарнов, Бохня, Бжеско, Жешув – безкоштовні. Проїхати весь автобан можна за 36 злотих.

Для оплати підлягають ділянки A4:

  • Краків – Катовіце (24/18 злотих) / 61 км;
  • Вроцлав – Гливице (16,20 злотих) / 162 км.

Слід зауважити, що електронною платіжною системою можна скористатися лише на останній вказаній ділянці. Детальніше про тарифи можна дізнатися тут.

Карта платних маршрутів Польщі на 2024 рік

comment qbwuzd2e0lmpawe5gb0k06wmljktw9iv

Станом на 2024 рік у Польщі нараховується 1 753,6 км автомагістралей, з них 726 км платних, в тому числі 465 км концесійних ділянок та 261 км урядових.

Польські дороги пропонують високий рівень якості та безпеки, а платні маршрути дозволяють забезпечити постійне фінансування для їх підтримки та розвитку. З використанням доступних онлайн-ресурсів, таких як карти та розрахункові інструменти, подорожі по Польщі стають ще комфортнішими та ефективнішими для туристів та бізнесменів.

Штрафи за проїзд без квитка на платній ділянці автошляху S

Подорож по платній ділянці шосе без дійсного квитка призведе до штрафу в розмірі 500 злотих.

Дорожня карта Польщі

poland road map 2

Висновок

Отже, враховуюче вищесказане, важливо пам’ятати про вартість платних доріг у Польщі. Користуючись автомобільною картою України, звісно ви можете бути спокійними, що не прийдеться платити за дорогу. Але, коли Ви перетнули український кордон і заїхали на територію Республіки Польща, майте на увазі, що деякі ділянки є платними. Звісно можна і об’їхати ці платні ділянки, але ви втратите час і витрата пального вийде на теж саме. Нехай ваша поїздка буде комфортною і безпечною!

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button