Бізнес

Різновиди запірної арматури для водопроводу

Щоб регулювати рух холодної або гарячої води по трубах, застосовуються спеціальні пристрої – запірна арматура. Вони призначені для зниження або збільшення інтенсивності руху внутрішнього середовища або для повного перекриття. Щоб вибрати підхожі пристрої, необхідно більше дізнатися про види запірної арматури та особливості її роботи.

Призначення

Запірна арматура застосовується для вирішення різних завдань:

 • Відключення ділянки трубопроводу, на якій планується провести ремонтні роботи.
 • Регулювання потоку води відповідно до вимог, які застосовуються до трубопровідної системи. Вони можуть стосуватися тиску, температури, швидкості потоку води та інших параметрів.
 • Захист від перевищення гранично допустимого тиску в системі.
 • Змішування і розподіл потоків.

Справна запірна арматура забезпечить надійну роботу трубопроводу для води протягом тривалого часу.

Різновиди та застосування запірної арматури для водопроводу

У трубопроводах з водою зазвичай використовуються такі види запірної арматури:

 • Засувка. Передбачає рух замикаючого елемента перпендикулярно потоку води. Залежно від особливостей пристрою цей механізм може мати як замикаючу, так і регулюючу дію. Розрізняють клинові, дискові та паралельні типи засувок. В останньому випадку йдеться про систему з двох паралельно розташованих дисків.
 • Вентиль. Переміщення замикаючого елемента відбувається за рахунок використання обертального руху маховика. У результаті руху штока закривається або відкривається отвір, через який рухається потік води. Цей механізм може застосовуватися як запірний або регулювальний.
 • Дисковий поворотний затвор. Являє собою відрізок труби з диском, який повертають навколо осі. Диск може бути плоским або опуклим з обох боків.
 • Кульовий кран. Робоча частина являє собою тіло обертання з отвором. У результаті обертання отвір зміщується, даючи змогу обмежувати або припиняти рух потоку води.

Такі механізми часто виготовляють із чавуну або сталі. Якщо тиск і температура в трубопроводі відносно невеликі, іноді може застосовуватися запірна арматура з особливих видів пластмаси. Вона, на відміну від чавунних і сталевих пристроїв, має підвищену стійкість до корозії.

Що слід зауважити при виборі та встановленні

Для проведення монтажу необхідно, щоб було виконано такі вимоги:

 • Збіг профілів пристроїв і трубопроводу. Наприклад, якщо у трубопроводу круглий перетин, то в арматури має бути такий самий. Існують також трубопроводи, що мають інший перетин.
 • Однаковий діаметр. При виборі пристрою потрібно вивчити дані, які представлені в технічній документації. Серед них обов’язково вказано діаметр труб, для яких призначено арматуру. Цей показник також можна знайти безпосередньо на корпусі.
 • Відповідність з’єднувальних пристосувань арматури і трубопроводу. Це форма та розмір фланців, збіг різьбових з’єднань, відповідність різьблення на штуцерах і на з’єднувальній муфті.

Компанія Армакс постачає на український ринок металеву арматуру та деталі трубопроводів. На сайті Armax.ua представлені різноманітні моделі запірної апаратури.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button