КорисноНавантажувач

Що таке бобкет: особливості міні-навантажувачів

Bobcat

Термін “бобкет” з’явився в словниковому запасі фермерів, будівельників і представників багатьох інших робочих спеціальностей завдяки американській компанії Bobcat, яка спеціалізується на виробництві техніки для сільського господарства та будівництва.

Вперше ця назва була дана одному із навантажувачів, що дебютував на ринку США в 1962 році. Мініатюрна машина відразу ж завоювала велику популярність у багатьох країнах, тому що вона дозволяла з легкістю виконувати ряд трудомістких вантажно-розвантажувальних робіт. Найменування “Бобкет” закріпилося за всім компактними екскаваторами або навантажувачами, незалежно від фірми-виробника.

Застосування навантажувачів Бобкет (Bobcat)

Дана малогабаритна спецтехніка відрізняється практичністю і багатофункціональністю. Її головною особливістю є маленькі розміри. Таким чином, бобкет можна використовувати не тільки на відкритій поверхні, але і в деяких закритих приміщеннях. Завдяки унікальним експлуатаційним характеристикам, міні-навантажувачі оптимально застосовувати для робіт з обслуговування готових об’єктів. Подібних транспорт популярний на невеликих підприємствах і великих заводах, різних складах, супермаркетах та інших виробництвах. Бобкет ідеально впорається з навантаженням сипучих і кускових матеріалів. Також його можна використовувати під час земляних робіт при переміщенні піску, щебеню і гравію.

Навантажувачі бобкет відрізняються за багатьма критеріями. Вони бувають колісними і гусеничними. Також різняться габарити, дизайн кузова, ківш, розмір і потужність техніки.

Фахівці виділяють ряд найпоширеніших міні-навантажувачів:

  • з бортовим поворотом;
  • фронтального типу;
  • телескопічного типу;
  • міні-навантажувачі з вилами.

Важливо підібрати ту машину, яка буде підходити працівникам за всіма критеріями. Колісні навантажувачі бобкет в більшості випадків є повнопривідними, двигун розташований в задній частині машини (він грає роль своєрідного противаги).

Модельний ряд Bobcat

Малий клас Bobcat S70, S100, S450, S510

Найменший Bobcat S70 оснащений літровим дизельним двигуном Kubota / d1005-E3B-BC-3 з рідинним охолодженням, потужністю всього 22 к.с. для порівняння – це в кілька разів менше, ніж у багатьох сучасних мотоциклів. Важить цей малюк трохи більше тонни (1100 – 1200 кілограм). На ньому встановлені стандартні пневматичні шини 23х 5,70-12 PR4. Однак те, що вміє робити ця крихітна модель здатне вразити уяву. З урахуванням того, що компанія пропонує більше 20 варіантів навісного обладнання, Bobcat S70 з його вантажопідйомністю в 340 кілограм стає чудовим варіантом для виконання безлічі важких робіт на невеликих просторах. Радіус розвороту всього 1,5 метра, ширина менше метра.

Старші моделі машин малого класу, які мають вантажопідйомність до 800 кг, мають кілька важливих характеристик. Наприклад, Bobcat S510 оснащений двигуном потужністю 50 к.с. від Kubota і може піднімати до 810 кілограм товарів. Маса цієї машини становить 2,7 тонни. У всіх цих моделях, крім наймолодшої Bobcat S70, можлива установка системи управління рухом і роботою механізму підйомника за допомогою джойстиків. Ці міні навантажувачі сконструйовані таким чином, що зберігають стійкість навіть при повному завантаженні ковша.

Bobcat S500-ї серії

Модель Bobcat S530 з серії S500 є найбільш популярною серед міні-повантажувачів цієї відомої марки на сучасному ринку. Вона має компактні розміри: ширина – 1,7 метра, довжина – 3,3 метра, а маса – 2,8 тонни. Управління моделлю відбувається стандартним способом за допомогою важелів і педалей, але є можливість опціонально встановити джойстикове управління (SJC). S530 виявилася ефективним покращенням відносно скасованої моделі S175, підвищуючи продуктивність, надійність і доступність для споживачів за доступною ціною. Міні-повантажувачі серії 500 від Bobcat широко використовуються в будівництві, промисловості та комунальному господарстві.

Вони можуть виконувати вантажно-розвантажувальні роботи, транспортувати будматеріали в межах будмайданчика (швидкість пересування до 11 км/год), займатися благоустроєм територій при ландшафтному дизайні. Всі моделі мають повний привід і 4-х циліндрові двигуни Kubota різної потужності (від 50 до 67 к.с.). Можна використовувати ці міні навантажувачі і в сільському господарстві, при установці додаткового навісного обладнання – аераторів, культиваторів, вил для сіна і т. п.

Bobcat S630, S650, A770, S770, S850

У серії потужних міні-навантажувачів від Bobcat представлені моделі з вантажопідйомністю понад тонну. Наприклад, модель S850, яка є найпотужнішою, може піднімати до 1750 кілограм. В стандартній комплектації цієї моделі передбачено управління рухом і функціями за допомогою джойстиків. Загалом, як зазначалося раніше, на всіх моделях Bobcat, крім найменшої S70, можна встановити джойстики управління, але стандартні джойстики доступні лише на моделях S850 і A770.

Потужні міні-навантажувачі як модель Bobcat S650 можуть виконати досить серйозні роботи. Їх виривного зусилля і маси (під 4 тонни) досить для знесення невеликих старих будівель і металоконструкцій, вони можуть виконувати важкі Земляні роботи – вирівнювати майданчики, розкривати старе дорожнє покриття, копати траншеї під фундамент та ями. Серед додаткового навісного обладнання є зворотна лопата, конструкція машини дозволяє її швидко підключити до гідравлічної системи і ваш міні-навантажувач перетвориться в міні-екскаватор.

У важких “бобкетах” складна трансмісія, на кожному колесі встановлений окремий гідромотор. Це робить рух машини плавним, підвищується прохідність і передбачуваність управління. Також треба відзначити турботу про оператора. У кабінці встановлено велике зручне, регульоване крісло, є система мікроклімату, відмінна шумоізоляція.

Переваги навантажувачів бобкет

Унікальні навантажувачі бобкет мають велику кількість позитивних відмінностей:

  • гарне співвідношення ціни і якості;
  • висока місткість ковша;
  • маневреність;
  • мінімальна витрата палива;
  • доступність (купити або орендувати бобкет дуже просто, також транспортний засіб реально замовити в інтернет-магазині, доставивши його в будь-яку точку країни);
  • проста експлуатація та обслуговування.

Навантажувачі бобкет також відомі завдяки мобільності, надійності та універсальності. Справитися з керуванням цього транспортного засобу зможуть навіть початківці водії.

Навантажувачі Бобкет в інтернет-магазині

Навантажувачі Bobcat користуються широкою популярністю в нашій країні з багатьох причин. Однією з особливостей є їх відносно низька ціна, яка залежить від декількох критеріїв, таких як потужність і конструктивні особливості моделі. Оптимально придбати транспортний засіб можна в нашому інтернет-магазині, де можна знайти відповідний навантажувач Bobcat. Таким чином, вже протягом короткого періоду ви можете скористатися всіма перевагами міні-навантажувача Bobcat. Це ідеальний транспорт, що дозволяє виконувати ряд необхідних маніпуляцій навіть в закритих приміщеннях.

Висновок

На даний момент американська компанія Bobcat випускає в цілому 13 моделей міні-навантажувачів різної потужності. Але кожна з них завдяки продуманій конструкції і якості збірки знаходить застосування у всіх галузях народного господарства.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button