БізнесКорисно

Корозія алюмінію та способи її профілактики

Одним із найбільш затребуваних металів у світі є сплав алюмінію. Завдяки своїм технічним характеристикам вироби мають широкий попит не лише у будівництві та у виробничих галузях. Купити алюміній варто і для вирішення побутових питань, зокрема, для облаштування прибудинкової території, він використовується в ландшафтному дизайні, вироби присутні в наших домівках, на кухні та навіть в кишені, оскільки досить часто корпус смартфона виготовлений зі сплаву цього кольорового металу.

Але, на жаль, час є невблаганним і до алюмінію і на поверхні металу утворюється корозія. Які причини виникнення корозійних деформацій, а також шляхи їх усунення пропонуємо розглянути у цій статті.

Корозія алюмінію

Причини утворення корозії

Алюміній, ціна на вироби з якого є досить прийнятною на ринку України, може зазнавати деформацій через корозію.

Корозія металу – це результат негативного впливу зовнішніх причин на алюміній, що призводить до структурних змін в хімічному та фізичному стані металу.

Причин таких корозійних деформацій може бути декілька:

  1. Кислотне або лужне середовище, в якому використовуються вироби з алюмінію.
  2. Механічні пошкодження через тривале використання. При цьому порушується природна захисна плівка, яка вкриває алюмінієвий прокат, і метал стає вразливим до негативного впливу на нього.
  3. Взаємодія з певними хімічними реагентами.
  4. Продукти розпаду пального, які руйнують захисний шар металу. Саме тому у великих містах алюмінієвий прокат має менший термін експлуатації.
  5. Цементні та вапняні розчини вважаються агресивним середовищем для металу, тому не варто, щоб матал контактував з цими розчинами, а також з мокрим бетоном.

А ось вода, як прісна, так і морська, не здатні порушити невидимий захисний шар алюмінію, тому цей метал активно використовують в суднобудуванні та в автомобільній галузі.

Як боротись з корозією

Існує кілька способів, як запобігти корозії алюмінієвого прокату.

Декілька методів використовуються на етапі утворення сплаву з алюмінію, наприклад, анодування металу або шляхом додавання легувальних домішок. Легування робить метал міцнішим та покращує електро- і теплопровідність. Це впливає на вартість алюмінію на ринку, проте вироби з цього кольорового металу мають більший строк використання.

Крім того, алюміній можна пофарбувати спеціальними порошковими фарбами. Таке фарбування відбувається на очищену поверхню шляхом напилення фарби (і вимагає подальшої полімеризації при температурі 220°C). Рівномірний шар фарби виступає додатковим бар’єром для проникнення негативних для металу речовин і пофарбовані в такий спосіб вироби значно збільшують експлуатаційний період.

Для того, щоб захистити від руйнування готові  вироби, рекомендуємо дотримуватись таких правил:

  1. Подбайте про те, щоб вироби з алюмінію не контактували з комплектуючими з інших металів. Найкращим варіантом поєднання металів для алюмінієвих конструкцій будуть комплектуючі з оцинкованої або нержавіючої сталі. В іншому випадку варто подбати про гумові або бітумні прокладки, або попередньо проґрунтувати конструкцію.
  2. Дотримуйтесь правил експлуатації, варто обмежити вплив на алюмінієві вироби агресивного середовища, а в побутовому використанні – не варто обробляти вироби з металу сильнодіючою побутовою хімією, використовуйте спеціальні засоби догляду за металом.

Найбільш ефективним способом, як захистити алюмінієвий прокат від корозії, є правильний вибір сплаву на початку, а також використовуйте вироби за їх прямим призначенням.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button