Корисно

Найбільші міста Німеччини: топ 5 найбільших міст

Німеччина – велика країна в центрі Європи, її обличчя та символ. Цій, здавалося б, скрупульозній і суворій країні є чим вас здивувати: велична архітектура поряд з неймовірно красивими пейзажами, старовинні замки, немов зійшли зі сторінок казок. У цій статті друзі, розглянемо топ 5 найбільших міст Німеччини.

Найбільші міста Німеччини

Берлін

Столиця і найбільше місто Німеччини. Він був заснований у 13 столітті і бачив різні часи – правління королів, правління імператорів, появу нацистів, довгий поділ і довгоочікуване об’єднання, а також сучасне процвітання. Час і війни намагалися змінити вигляд цього міста, але воно все ще вражає своєю красою і величчю, як і багато століть тому. “Серцем” Берліна можна назвати Музейний острів, який заслужено є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На ньому знаходиться величний Берлінський собор, найбільший протестантський собор Німеччини. Любителі історії будуть вражені Пергамським музеєм, який пишається скарбами Стародавньої Греції, Риму, Месопотамії – тут історія оживає. Гордістю Берліна є його зоопарк, відкритий в середині 19 століття, який може похвалитися найбільшою колекцією тварин у світі – близько 15 000 тварин 1500 видів.

Гамбург

Не просто портове місто, а справжнє місто-держава, яке вміло поєднує в собі атмосферу і елегантність Старої Європи з досягненнями сучасності. Цей мегаполіс на Ельбі може похвалитися несподіваним рекордом – він має найбільшу кількість мостів серед європейських міст, перевершуючи навіть Лондон і Венецію. Символом і головною визначною пам’яткою величного і чарівного Гамбурга є церква Святого Михаїла, дзвіниця якої сягає 132 метрів у висоту.

Мюнхен

Місто на півдні Німеччини, столиця і гордість Баварії. Він славиться своїми пивоварними традиціями, і саме тут проходить легендарний Октоберфест, який викликає блаженну посмішку на обличчях людей. Під час цього фестивалю найкращі сорти пива ллються рікою, а люди проводять дні у нестримних веселощах та насолоді. Водночас столиця Баварії є культурним та освітнім центром Європи. Мюнхен пишається своєю бібліотекою, яка налічує понад 6 мільйонів томів, а в музеях міста зберігаються справжні шедеври найбільших майстрів – Леонардо да Вінчі, Рубенса, Ван Гога, Мане, Пікассо. Щоб відвідати всі музеї та визначні пам’ятки цього міста, знадобиться щонайменше кілька днів. Мюнхен приймав літні Олімпійські ігри в 1972 році, після яких збереглося багато вражаючих спортивних споруд.

Кельн

Четверте за величиною місто Німеччини, а також один з найважливіших релігійних і туристичних центрів країни. Він розташований на річці Рейн на заході Німеччини. Його площа становить понад 400 квадратних кілометрів, а населення – один мільйон.

Кельн в першу чергу асоціюється з його чудовим готичним собором Святого Петра і Святої Марії. Роботи над храмом розпочалися у 632 році і тривали до 1880 року. Через це середньовічна церква має і сучасні елементи, такі як дві гігантські вежі, побудовані в 19 столітті. Інтер’єр собору включає перлини європейського мистецтва, такі як статуя Міланської Мадонни. У Кельні також є численні романські церкви, наприклад, церква Святого Пантелеймона, в якій знаходиться надгробок імператриці Теофани, дружини Оттона II.

Кельн в першу чергу асоціюється з історичним собором, який є резиденцією архієпископа Кельнського. Територію міста перетинає річка Рейн, яка ділить його на дві половини. У кожній частині згруповані окремі міські райони, всього їх налічується 86.

Франкфурт-на-Майні

Фінансова столиця і важливий транспортний центр Німеччини. Населення становить понад 700 тисяч осіб.

Місто відоме своїми хмарочосами, музеями та театрами. Франкфурт-на-Майні розташований у самому центрі Німеччини. Це її серце, місто, яке вже кілька століть є не лише культурною, а й діловою столицею. Франкфурт-на-Майні, як і більшість німецьких міст, має багату історію.

Місто було одним з найрозвиненіших у Німеччині та мало найбільшу площу. Але його піднесенню завадила Друга світова війна, коли бомбардування союзників знищили близько 70% будівель у місті. Місто лежало в руїнах, і лише залишки середньовічної архітектури нагадували про одне з найбільших міст Європи. Наприкінці війни місто могло навіть стати столицею Федеративної Республіки Німеччина, для чого було спеціально зведено урядову будівлю, але Конрад Аденауер, тодішній канцлер, надав перевагу Франкфурту, а не Бонну – своєму улюбленому місту.

Висновок

Німеччина є країною, що приваблює своєю неповторною сумішшю якостей та атрибутів. Її гірськолижні курорти, мальовничі пейзажі та казкові замки створюють атмосферу, що нагадує казку. В той же час, елегантність та респектабельність співіснують з вільними звичаями, а багатовікові будівлі доповнюються науковими центрами новітніх технологій. Ця синергія різних аспектів додає Німеччині неповторного шарму та робить її однією з найцікавіших та привабливих країн для подорожей та вивчення.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button