Корисно

Що означає слово хабібі: значення і походження слова

Хабібі

Кожен із нас друзі, захоплювався хоч один раз в житті арабськими піснями, їх традиційною східною музикою. Не знаючи арабської мови, на слухи ми часто могли почути слово “хабібі”, але на значення цього слова можливо не акцентували уваги. Отже, давайте детально ознайомимся із тим таємничим терміном!

Походження і значення слова “хабібі”

Хабібі – це одне з популярних звернень в арабському світі. Незважаючи на те що це слово чоловічого роду, воно використовується стосовно жінки і означає те ж саме, що “кохана”. Однак нині “хабібі” змінює значення. Його вживають у значенні “друже, друг”.

Слово також використовують друзі-араби для спілкування між собою. Адже арабською “друг” буде “хабіб”.

Вимовляти це слово потрібно з придихом на першому складі, як, наприклад, в англійському слові “Hi” або ж у німецькому “Hallo”. До речі, за частим невмінням вимовити цю букву правильно арабське населення відрізняє слов’ян від інших європейців.

Є у слова і не найкраще значення. Так називають альфонсів у Єгипті, Ізраїлі, Туреччині та інших країнах-курортах, які розводять наших українських жінок на гроші, обіцяючи їм нескінченне кохання, але тільки використовують їхні фінанси.

Використання слова “хабібі” в арабських піснях

Слово це дуже часто використовується в піснях арабською. Мабуть, саме таким чином воно й увійшло в інші мови. Адже яку пісню (особливо романтичного характеру) арабською не ввімкни, звідусіль лунатиме “хабібі”. У Нью-Йорку є навіть музична банда, яка називається Habibi.

Відомі особистості з прізвищем Хабібі

Розглянуте слово означає не тільки “коханий/ая” або ж “друг”. Є також в арабській мові прізвище Хабібі. Так, у XV столітті жив азербайджанський поет із таким прізвищем (це був псевдонім), а на початку XX століття – узбецький. Президент Індонезії, який правив у 1990-х роках, також мав прізвище Хабібі. В Ірані живе його однофамілець Імам Алі – борець, спортсмен і олімпійський чемпіон 1956-го року. Відомий іранський державний діяч ХХ-XXI століть також мав прізвище Хабібі. Нарешті, в 1922-1996 роках у Палестині жив прозаїк Emile Habibi.

В яких країнах застосовується слово хабібі?

Країна/Регіон Значення
Саудівська Аравія Дружнє вітання
ОАЕ Дружнє звернення
Ліван Привітання, подяка
Судан Вираз великої дружби
Туніс Вираз близькості та любові

Висновок

Важливо зазначити, що використання виразу хабібі не залежить від статі чи віку, його може вимовити як чоловік, так і жінка, старша чи молода людина.

Насамкінець, вираз хабібі є універсальним і багатозначним. Він втілює в собі привітання, любов, повагу та підтримку. Завдяки своїй стислості та легкості вимови, він швидко поширився і став улюбленим виразом багатьох людей по всьому світу.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

  1. Згідний з автором цієї статті щодо застосування слова “хабібі” в арабських піснях. Коли відпочивав у Єгипті дуже часто включали пісні із приспівами “Habibi”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button