Що таке “крінж” у молодіжному сленгу і як використовують у Мережі
Слово “крінж” у молодіжному сленгу звучить дивно і ставить у глухий кут необізнаних людей. Що таке крінж і в яких випадках його використовують зумери?
Суть, значення та історія слова “крінж”
Нинішнє покоління молодих людей віком 10-20 років – унікальна частина суспільства. Їх прийнято називати зумерами. Ці люди живуть своїм власним життям і незвичайними інтересами. Щоб краще зрозуміти їхню мову та емоції, доводиться складати словники новомови. У контексті молодіжного сленгу нерідко зустрічається поняття “крінж”.
Що таке крінж?
Слово крінж означає подію, вчинок чи явище, яке викликає пекуче відчуття сорому та незручності. Зіткнення з ним провокує збентеження або сум’яття. Людина починає червоніти, внутрішньо здригатися і відчувати, як її буквально коробить зсередини. Термін “крінж” з’явився в інтернет-просторі наприкінці 2017-го – на початку 2018-го.
Значення та переклад слово “крінж”, “кринж”
Термін походить від англійського слова “cringe” і означає “зіщулюватися”, “стискатися”. Його вживають тоді, коли не можуть залишатися байдужими до чогось.
Якщо моторошна, огидна або обурлива подія викликає широкий спектр емоцій, аж до негативних, її називають кринжовою. Кринжовою може бути поведінка, а якщо спостерігати за ким-небудь зі сторони, можна “зловити” (випробувати) кринж.
Кринж (“крінге” – більш модний варіант вимови) не може залишити людину байдужою. Синоніми слова “крінж” – іспанський сором, кукож, досада, гидота, гидота, антипатія, неприязнь. З ним пов’язане поняття “відстій”, яке вийшло з моди і вживається вкрай рідко.
Приклади з життя, в яких термін “крінж” буде доречним:
- Нічний кошмар.
- Провал на співбесіді.
- Ніготь, зламаний одразу після відвідування салону краси.
Фільм жахів можна назвати кринжовим. Якщо спостерігаєте за діями нетверезої людини, можете “кринжувати”. Якщо повелися неадекватно, то “кринжуєте” вже ви самі.
Кембриджський словник рекомендує використовувати це слово, якщо хочете вказати на дуже незручний або невдалий вчинок. В онлайн-словнику слів і фраз англомовного сленгу Urban Dictionary описана крінж-комедія. Це особливий жанр комедії, мета якого викликати дискомфорт, а не розсмішити. Її ще називають комедією здригання, а гумор у цьому жанрі походить із почуття соціальної незручності. Головні герої крінж – комедії, це егоїсти і порушники соціальних норм. Щоб викликати у глядачів емоцію внутрішнього здригання, автори і виконавці комедії дозволяють головному герою витворяти все, що йому заманеться. У підсумку герой не терпить ні осуду, ні покарання, і глядачів наздоганяє відчуття крінжа. Тижневик Village Voice, який висвітлює події культурного життя Нью-Йорка, прикладом такого твору вважає американський псевдодокументальний ситком “Офіс” (2005-2013).
Кринж у житті, зовнішності та поведінці
Спочатку цей термін з’явився в англійській мові та англомовних країнах, але швидко поширився в усьому світі. Це сталося завдяки інтернету і соціальним мережам. Зумери і сучасні дорослі спілкуються за допомогою соціальних мереж і месенджерів, займаються самоосвітою за допомогою роликів на Ютуб і розважають себе переглядом відео з ТікТок. Там вони постійно стикаються з проявами крінжа. Словом “крінж” описують меми, відео, пости і колажі, що містять текст, зображення або відеоролики, створені для того, щоб викликати у глядачів яскравий емоційний відгук. В Instagram хештег #cringe містить у собі понад 18 млн постів. Більшість із них виходить за рамки пристойності. Деякі можна насилу назвати смішними, оскільки вони викликають почуття здивування і невизначеності.
Пости цієї тематики найчастіше містять:
- Нешкідливі, але безглузді жарти.
- Зображення катастрофічних подій.
- Демонстрацію реальних каліцтв.
Відео в TikTok з позначкою “крінж” являють собою набір безглуздих дій, дурних вчинків або непристойностей. Вони користуються популярністю, тому що людям подобається дивитися на все дивне і хочеться вивчати заборонене. Ейвері Александер, старший письменник сайту для журналістів, вважає, що цей термін може мати вкрай негативне значення. Якщо люди намагаються натиснути на людину, яка відрізняється від більшості, її називають “кринжовою”, змушуючи внутрішньо зіщулюватися від невпевненості. Кринж можна побачити, коли зустрічаєте людину з дивною зовнішністю, стилем одягу чи макіяжу.
Висновок
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що крінж став топовим молодіжним сленгом і проник в усі сфери нашого життя. Визнавши це, навіть закоренілим класикам і олдскулам стане простіше ужитися з новим терміном і явищем. Не забувайте, що доросла людина, яка використовує підлітковий сленг без міри, – носій крінжу в маси. Будьте в тренді, освоюйте нові терміни, але завжди і в усьому залишайтеся собою. Стрімкий розвиток суспільства породжує нові події, явища і терміни. Дізнавшись значення і сфери застосування слова “крінж”, ви швидше зрозумієте співрозмовника і контент, у якому воно зустрічається. Враховуйте тлумачення слова, щоб воно було доречним.