Автовишка

Що таке автовишка: основні складові та призначення

Що таке автовишка

Автовишка – це ні що інше, як вантажний автомобіль зі встановленим на нього підйомним майданчиком для виконання робіт на висоті. Наразі ця спецтехніка набула широкого застосування: її використовують для покрівельних робіт, для виконання клінінгових послуг, для монтажу різного роду банерів, очищення дахів від снігу і багато іншого, де потрібна робота на висоті. Експлуатація автовишки проводиться в суворій відповідності до вимог правил безпеки. У разі недотримання правил підвищується ризик травмонебезпеки людей і виходу з ладу самої спецтехніки.

Керування автовишкою здійснює оператор, який перебуває в кабіні або на робочій платформі, залежно від моделі автовишки. Здебільшого управління здійснюється за допомогою кнопок і джойстиків.

Основні складові автовишки

Головними складовими частинами будь-якого автогідропідйомника є люлька, підйомний механізм і стріла. Люлька – це майданчик, на якому перебувають люди, або необхідні для роботи матеріали, або обладнання. Оскільки роботи, що виконуються на висоті із застосуванням люльки, відносять до робіт із підвищеною небезпекою, вона завжди має бути оснащена поручнями, або огорожами. Люльки виробляються в суворій відповідності до встановлених правил. Нижня основа – підлога – має бути суцільною.

Що стосується підйомного механізму, то він може встановлюватися як на платформу, що обертається, так і кріпитися безпосередньо на нерухому раму. Від виду встановлення підйомного механізму залежить пересування самої люльки. У кожної автовишки є стріла з різною довжиною. Відповідно до типу стріли можна виконувати роботи на різній висоті.

Дуже важливим показником того, на якій висоті можна виконувати роботи, є виліт стріли – це відстань у горизонтальній площині від осі обертання крана до осі вантажу. Виліт стріли залежить від величини самої вишки і максимальної висоти її підйому. Цей показник особливо важливий у тому разі, коли автовишка не має можливості під’їхати безпосередньо близько до місця виконання робіт.

Пам’ятайте, що вибір автовишки завжди має здійснюватися з урахуванням особливостей її застосування.

Навіщо потрібна автовишка?

Необхідність у залученні зазначеної спецтехніки виникає під час проведення таких робіт, що справитися зможе тільки вишка, і таким чином дає нам відповідь на питання того, навіщо потрібна автовишка.

Призначення автовишок

 • Догляд за міськими зеленими насадженнями. Крони дерев вимагають періодичної обрізки. Вона спрямована на правильне формування обрисів рослини, забезпечення безпеки для пішоходів, а також виключення ймовірності пошкодження електроліній при сильному вітрі.
 • Обслуговування покрівельних систем. Використання автовишки стає особливо актуальним у зимовий період. Організації, що відповідають за благоустрій, зобов’язані проводити чистку дахів від снігу і бурульок. У більшості випадків без автовишки виконання таких операцій на висоті не є можливим.
 • Встановлення рекламних конструкцій. Монтаж і демонтаж щитів, банерів, розтяжок над автомагістралями – маніпуляції, які належать до категорії висотних. Для успішного виконання поставлених завдань знадобиться автовишка.
 • Ремонтно-оздоблювальні роботи. Скління фасадів, встановлення або сервіс систем кондиціонування, вентиляції, ремонт стінових конструкцій житлових і виробничих об’єктів – у всіх цих випадках необхідно залучити спецтехніку для проведення робіт на висоті.
 • Обслуговування електроліній. Енергетичні компанії зобов’язані своєчасно виконувати сервіс і ремонт ліній електропередач. Зробити це можна, використовуючи автовишку. Крім того, такі машини досить маневрені та прохідні, дають змогу здійснювати роботи в місцях, доступ до яких ускладнений.

Як не помилитися з вибором і підібрати відповідну вишку?

Щоб правильно вибрати автовишку необхідно врахувати такі нюанси:

 • По-перше, варто визначитися, який механізм автовишки вам підійде.
 • По-друге, знаючи фронт робіт, завжди слід звертати увагу на вантажопідйомність, тип стріли та її висоту.
 • По-третє, важливий виліт стріли автовишки.

Висновок

Автовишка – це не лише зручна і ефективна спецтехніка для виконання робіт на висоті, але і необхідний інструмент у багатьох сферах, таких як будівництво, комунальне господарство, ремонт та обслуговування. Її застосування дозволяє здійснювати роботи швидко, безпечно і ефективно. Правильний вибір автовишки забезпечить успішне виконання завдань на будь-якій висоті і в будь-яких умовах. Однак важливо пам’ятати про безпеку та дотримання правил експлуатації, оскільки недотримання норм безпеки може призвести до серйозних наслідків.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

 1. Вітаю друзі! Автовишку можна розшифрувати як автомобіль-вишка. Так називають автогідропідйомник (АГП) – підйомник на автомобільній платформі.
  Саме підйомне обладнання при цьому може бути колінчастим, телескопічним або гібридним колінчасто-телескопічним.
  Використовують автовишки там, де потрібні роботи на висоті – електромонтаж, будівництво, миття і фарбування фасадів, догляд за деревами – різання гілок тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button