Корисно
Trending

Найбільші міста у світі: 10 найбільших міст світу

15 листопада 2022 року кількість людей, що живуть на нашій планеті, досягла 8 мільярдів.

І в цей самий час учені почали робити припущення про те, коли це число досягне піку. Одні експерти вважають, що до середини XXI століття людей на Землі стане 8,8 мільярда, а потім це число почне скорочуватися, а інші – що до 2080-х років населення світу може перевищити 10 мільярдів осіб.

За рахунок значного зростання населення Землі збільшилася кількість мешканців найбільших міст світу. Фахівці побоюються, що це призведе до перенаселеності і до забруднення навколишнього середовища.

Ось список десяти найбільш населених міст у світі.

Токіо, Японія – 37,4 мільйонів осіб.

Площа цього мегаполісу становить усього 13 452 квадратних кілометри. Це означає, що на 1 км у середньому припадає 2 642 людини. Пересуватися в місті стає складним завдяки перенаселеному транспортному потоку.

Місто Делі, Індія, проживає 29,3 мільйона людей.

Ця територія включає місто Нью-Делі (тобто столицю) і ще низку регіональних штатів. Інфраструктура міста, яка є застарілою, існує вже протягом понад 2 тисяч років. Серйозні проблеми в Делі із забрудненням довкілля від промисловості та доріг, а також із житлом.

Шанхай, Китай – 26,3 мільйонів осіб.

Багато років тому Шанхай являв собою всього лише невелике село. Сьогодні це найбільше місто в Китаї. Він славиться торговим районом Нанкін-роуд, де ви можете знайти сучасні торгові центри, традиційні китайські магазини і закусочні.

Сан-Паулу в Бразилії населяє 21,8 мільйонів людей.

Це місто відоме своїми контрастами. Крайня бідність у ньому поєднується з розкішшю. Тут ви можете побачити хмарочоси і міські нетрі – фавели. Основна проблема Сан-Паулу – водопостачання, оскільки в місті мало природних джерел питної води.

Мехіко, Мексика – 21,6 млн осіб.

Ще 1900 року в цьому місті проживали всього 500 тисяч осіб. Однак через переміщення людей із сільської місцевості в міста до 1970-х років населення зросло до 9 мільйонів. Житла не вистачало, тому багато хто засновував незаконні нетрі по всьому місту.

Каїр, Єгипет – 20,4 мільйонів осіб.

У цьому місті проживає 11% населення Єгипту. На сьогоднішній день у місті є серйозні проблеми з транспортом. А ще в Каїрі пустельний клімат і часто виникають пилові бурі.

Дакка, Бангладеш – 20,2 млн осіб.

Тут проводяться різні фестивалі, релігійні заходи. Знаходиться в цьому місті також уряд країни, історичні будівлі (палац Німталі та форт Лалбаг). Але в сезон дощів і циклонів у місті часто бувають повені.

Місто Мумбаї в Індії, населенням 20,1 млн осіб.

Є фінансовою та комерційною столицею країни. Його основні виклики полягають у недостатній якості житла та поганих санітарних умовах. Дороги в Мумбаї вважаються одними з найбільш завантаженими у світі через проблеми з інфраструктурою та громадським транспортом.

Пекін, Китай – 19,4 млн осіб.

Жителям Пекіна радять залишатися вдома через промислове забруднення повітря, часті піщані бурі, автомобільні вихлопи. Що стосується щільності населення, то вона становить 4600 осіб на км.

Осака, Японія – 19,2 млн осіб.

Люди тут стикаються з такими серйозними проблемами, як постійні затори і труднощі з пошуком пристойного житла.

Поради мандрівникам

Поради мандрівникам
Поради мандрівникам
  • Не пийте проточну воду в Каїрі, Дацці та Мумбаї, оскільки вона дуже забруднена. Купуйте тільки бутильовану.
  • У Бразилії майже в кожному закладі є жаровня, оскільки популярна страва в цій країні – м’ясо на грилі. Обов’язково спробуйте страви місцевої кухні, які найкраще готують у ресторанах Fogo de Chão або Barbacoa.
  • Якщо ви приїдете до Пекіна з дітьми, заплануйте похід у тематичний парк розваг “Шицзіншань”. Він дуже схожий на Діснейленд, і тут також багато різних атракціонів.
  • Національна кухня Мексики дуже гостра. Якщо це вам не до душі, просіть не додавати в їжу мексиканський соус сальса. Також про всяк випадок захопіть із собою засоби від печії.
  • Не залишайте в закладах Японії чайові. Для місцевого населення це неповага до роботи персоналу.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button