Корисно

Що значить “слей”: сленгове слово для компліментів

Завдяки соцмережам сленґові слова все частіше зустрічаються у нашому житті: за допомогою вірусних твітів та трендів ТікТоку мова молоді глобалізується, такі слова як слей, крінж або вайб можна розділити з людьми в будь-якому куточку світу. У сьогоднішній статті друзі, хочу розповісти про значення слова слей звідки взялося і де використовується.

Що значить слово “слей” в сленгу

У сучасному сленгу “слей” (slay) — це вираз щирого захоплення, яке може доходити до обожнювання, найчастіше воно використовується як комплімент.

Це слово сильно розвірусилося в Ютубі в 2022 році, до сих пір багато користувачів мережі побачивши “слей” в постах впадають в ступор. Адже згідно з англо-українським словником slay означає “жорстоко вбивати”, “знищувати”, “битися”. Однак цей переклад суперечить схвальному змістом, в якому зараз використовується “слей”.

Вираз став популярним завдяки блогерці і співачці Бібі Рекса (в тіктоку — @beberexha), яка в одному з відео двічі прокричала “Слей”. Цей звук завірусився у 2021 році, а на початку 2022-го став трендом.

“Слей” стало використовуватися настільки часто в соцмережах і реальному житті, що воно оселилося в мемах.

Як “слей” потрапило в меми про впевнених у собі людях?

Лаконічність і ємність слова «слей» зробили його одним з найпоширеніших серед молодих людей. Приставучість цього виразу і бажання вставляти його скрізь і всюди навіть висміюють в мемах.

Мабуть, в загальній свідомості значення “захоплення” і “бути чарівним” сплелися, і в мережі вивели мемний типаж slay girl (“слей-дівчина”) або slay queen (“слей-королева”). Такі дівчата завжди впевнені в собі, яскраво одягаються і люблять привертати увагу оточуючих.

У соцмережах також завірусилося вираз “Another day, another slay”, яке можна перевести як “новий день – новий привід бути яскравою”. Це слово використовують для опису тих, хто перетворив “слей” в спосіб життя і завжди виглядає чудово.

Слово “слей” в українській мові

Якби Іван Котляревський і Григорій Квітка-Основ’яненко були знайомі з терміном “слей”, їхні шедеври української літератури б отримали ще більш яскраві відтінки: «Еней був просто надзвичайно слей», «Що ж то за дівка була! Просто слей!».

Українська мова постійно розширює своє багатство, і слово “слей” не виключення: вона розвивається й далі, утворюючи різноманітні похідні від цього слова, такі як “слеїти”, “слейовий”, “слейовіший” та інші – деякі з них були використані вище. У сучасному вжитку “слей” можна зустріти в таких контекстах:

  • “У мене є автограф Всеволода Нестайка!” – “Ого, це просто слей!”
  • “Концерт Жадана був просто слей!”

Здається, слово “слей” настільки міцно закріпилося в сучасній мові, що залишиться в ньому надовго, обростаючи все новими відтінками значень.

Висновок

Сучасна мовна еволюція, яка відбувається через соціальні мережі та культурний обмін, відкриває перед нами нові значення та контексти для вживання сленгових виразів таких як “слей”, “крінж“, “вайб”. Термін “слей”, який спочатку мав значення героїчно вбити ворога, тепер виявляється у застосуванні до стильного одягу, поведінки та загальної естетики. Впливом таких артистів, як Бейонсе, цей термін набув ще більшої популярності, стаючи символом сили, впевненості та самовираження. Соціальні мережі стають не лише майданчиком для спілкування, але й платформою для формування та перетворення мовних звичаїв, що підкреслює постійну динаміку мови і культури.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button