Корисно

Як садити клубніку під плівку: особливості і рекомендації

Садіння клубніки під плівку є одним з ключових етапів успішного вирощування цієї чудової ягоди. Дізнайтеся, як правильно підготувати грунт та вибрати відповідну плівку для максимального врожаю.

Однак, не кожен знає, як правильно садити клубніку під плівку для досягнення найкращих результатів. У цій статті ми розглянемо основні особливості садіння клубніки під плівку та надамо вам корисні рекомендації для досягнення максимального врожаю. Ми розглянемо такі особливості як садити клубніку під плівку:це вибір місця та підготовка грунту. Першим кроком до успішного садіння клубніки під плівку є вибір правильного місця для посадки та підготовка грунту. Важливо обрати ділянку з належним освітленням та дренажем, оскільки клубніка потребує достатньої кількості сонячного світла та вологи для здорового росту. Крім того, грунт повинен бути добре дренований, щоб уникнути застою води, який може сприяти розвитку гнилі та хвороб. Після вибору місця слід правильно підготувати грунт. Для цього викопайте ямки глибиною близько 10-15 см і додайте до них органічні добрива або компост.

Особливості посадки і вирощування полуниці під плівкою

Здійснюючи вирощування клубніки під плівкою, важливо враховувати, що цей метод успішно використовується як на великих рослинницьких господарствах, так і на присадибних ділянках. Такий підхід отримав широке поширення, особливо в районах з недостатньо жарким літом. Деякі городники віддають перевагу саджанню клубніки весною. Щоб отримати більше інформації та порад, ви можете перейти за посиланням.

Yak saditi klubniku pid plivku

Відмінності вирощування полуниці під плівкою:

 • Грунт, де будуть розміщені ряди ягід, піддатний перекопуванню на глибину 15-20 см.
 • У грунт вносять гній, мінеральні добрива.
 • Зверху грунт вкривають соломою, сіном, витриманим компостом і іншим мульчують матеріалом.
 • Для захисту від шкідників, що живуть в землі (мишей, кротів, землерийок та інших), під грядки на глибину 20-25 см закопують аркуші картону або металеву сітку з дрібними осередками.
 • Грядки накриваються плівкою.
 • Кущі полуниці висаджуються в прорізи, пророблені на відстані 20 см в кожному ряду. Ширина міжрядь 65-70 см.

Переваги і недоліки методу.

Вирощування полуниці під плівкою має наступні переваги:

Відсутність бур’янів під покривним матеріалом. Трава може проростати лише в щілинах біля полуничних рослин, і її легко видалити.
Під плівкою земля постійно залишається вологою. Потрібно набагато менше води для поливу в порівнянні з традиційним методом вирощування полуниці.
Вуса не можуть вкоренитися на укритті. При бажанні отримати посадковий матеріал, їх можна обрізати і проростити в іншому місці.
Кущ і ягоди набагато рідше заражаються збудниками хвороб, які живуть в грунті.
Ягоди не контактують з грунтом і не гниють при рясних опадах.
На поверхні покривного матеріалу ягоди краще прогріваються і швидше дозрівають.
Боротися зі шкідниками легше. Плівка стає перешкодою для їх проникнення до плодів і листя.

У даного методу є і недоліки:

 • Якщо літо дощове, під плівкою в вогкості може розвиватися цвіль і грибкові колонії.
 • Бур’яни можуть проростати крізь коріння, їх складно видаляти в такому випадку.
 • Потрібні додаткові витрати на засоби захисту рослин.
 • Придбання агроволокна вимагає великих витрат. Чим довговічніше волокно, тим воно дорожче.
 • Для ефективного зрошення посадок потрібно встановлювати системи капельного поливу.

Вибір плівки

В даний час є багато різновидів укривного матеріалу. Виробники вважають, що його можна використовувати від трьох років і більше.

Для укриття підходить перфорована плівка товщиною не менше 40 мікрон. Можна придбати плівку з проробленими заздалегідь отворами для кущів.

Існують такі різновиди плівок:

Чорно-біла. Застосовується в жарких районах. Нижній шар Чорний, він нагрівається від сонця, створює парниковий ефект. На поверхні Землі не утворюється кірка, вона залишається пухкої.
Верхній білий шар оберігає рослину і ягоди від опіків і перегріву при зіткненні з матеріалом.

Чорна або темно-коричнева. Використовується в північних районах, де влітку не буває високих температур. Від темної плівки земля прогрівається сильніше, коріння набувають розгалужену структуру.
Взимку плівка і шар мульчують матеріалу під нею не дають коріння полуничних кущів замерзнути.

Прозорa. Плівка дозволяє грунту добре прогрітися. Але під прозорим укриттям сильніше проростають бур’яни. Видалити їх можна тільки за допомогою гербіцидів.

Армована. З’явилася відносно недавно. Це тришарове покриття. Між двома світлостабілізованими шарами знаходиться армувальна сітка. Термін служби великий, матеріал не рветься при сильному вітрі і граді. При пошкодженні укриття придатне для ремонту.

Посадка полуниці під чорну плівку

Кращий час для висаджування полуниці настає в кінці весни-початку літа, коли грунт вже досить прогріта.

Посадку ягідних кущів проводите в наступній послідовності:

 1. Виберіть місце, на якому нічого не висаджувалося протягом декількох років.
 2. Розпушіть грунт, розбийте або видаліть тверді грудки землі.
 3. Зробіть грядки шириною не менше 80 см, відстань між рядами близько 70 см.
 4. При необхідності нанесіть шар мульчі (сіна, соломи, компосту, виполотих бур’янів) товщиною 20-30 см.
 5. Залиште підготовлену ділянку на 8-10 днів для осідання землі. В цей час потрібно підготувати систему зрошення. Найкраще обладнати місце крапельним поливом.
 6. Укрийте грядки плівкою. Не повинно бути складок і заломів. Краї матеріалу надійно притисніть до землі або прикопайте.
 7. Зробіть отвори під кущі на відстані 40 см.краще розташувати їх в шаховому порядку — так рослини не будуть заважати один одному. Виконайте на укритті розрізи хрест-навхрест довжиною 15 см, кути загорніть всередину.
 8. Розетки полуниці протравите в слабо-рожевому розчині калію перманганату або використовуйте інший препарат для знезараження.
 9. Висадіть кущі полуниці і полийте (приблизно 1 л води на кущ).
 10. Землю навколо коренів ущільните.
 11. Кути надрізів на плівці виверніть назовні і укрийте ними землю навколо стебел, щоб не допустити проростання бур’янів.

Догляд після посадки

Подальший догляд за полуницею зводиться до своєчасного поливу, прополюванні рідкісних бур’янів, правильної підгодівлі, боротьбі з шкідниками.

Полив
Для полуниці, вирощуваної під плівкою, підходить крапельний полив і зрошення за допомогою форсунок-розбризкувачів. Під час цвітіння полив не проводьте.

Для гарного росту і дозрівання ягід досить трьох процедур на місяць (близько 1 л води на рослину). При наявності дощів кількість поливів скоротіть.

Не використовуйте шланг для поливу. Струмінь води під напором вимиває коріння і послаблює рослини.

Підгодівля
Полуниця погано переносить кислі грунти. Вона позитивно реагує на внесення азотовмісних комплексних добрив або гною перед посадкою.

Протягом першого року життя часті і рясні підгодівлі не проводьте, це може пошкодити молодим рослинам. Досить буде поживних речовин, які вносилися при посадці.

Приблизний склад підгодівлі при висаджуванні:

 • 25 г сечовини;
 • 25 г калійної солі;
 • 40 г суперфосфату;
 • 1 відро перегною.
 • Інгредієнти перемішайте. Внесіть в кожну лунку 1-2 ст.л. суміші. Обов’язково полийте рослини після внесення добрива.

На наступний рік навесні, після видалення засохлих листя і сміття з грядок, приготуйте суміш:

 • 2 ст. коров’ячого гною;
 • 1 ст. л. сульфату амонію;
 • 1 відро води.
 • Змішайте всі компоненти. Добриво підливайте під кущі. Можна додати кілька ложок деревної золи.

Прополювання
Прополка при вирощуванні полуниці під плівкою не доставляє багато клопоту. Вчасно видаляйте бур’яни біля кущів, не давайте їм розростися, інакше від них важко буде позбутися.

Боротьба з шкідниками
Процес боротьби з шкідниками зводиться до наступних дій:

Своєчасно збирайте з плівки слимаків.
Навесні для профілактики появи попелиці, довгоносика, кліща проведіть обприскування рослин слабким розчином нашатирного спирту (40 мл на відро води), борної кислоти (1 г порошку на 10 л води).
Восени прибирайте сміття з грядок, засохлі плодоніжки.
Використовуйте ем-препарати (ефективні мікроорганізми) для обприскування мульчі та самих рослин.

Посадка клубніки під плівку з кожним роком стає все популярнішим. Цей метод полегшує працю садівників, допомагає отримувати відмінні врожаї і практично не витрачати час на догляд за полуницею.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button