Корисно
Trending

Декоративна штукатурка види: як вибрати ідеальне покриття для вашого приміщення

Декоративна штукатурка – це не лише зручне покриття для вашого приміщення, але й чудовий спосіб прикрасити інтер’єр. Вибір правильного типу штукатурки може значно вплинути на вигляд та атмосферу кімнати.

Декоративна штукатурка стає дедалі популярнішою – цей матеріал має ефектний вигляд, не вимагає нанесення фарби або поклейки шпалер. Розбираємося разом з дизайнером, чим гарний цей тип фінішного покриття і як вибрати відповідну штукатурку для сучасного інтер’єру.

Що таке декоративна штукатурка?

Декоративна штукатурка – оздоблювальний матеріал для фінального покриття стін під час чистового ремонту. На відміну від чорнової штукатурки декоративна не використовується для вирівнювання і заповнення тріщин. Перед її нанесенням потрібно підготувати поверхні і покрити їх ґрунтовкою для кращого зчеплення.

Декоративна штукатурка дає змогу створити в приміщенні оригінальний дизайн, поєднуючи різноманітні текстури та кольори. Вона економічна і довговічна, стійка до пошкоджень, легко миється, на ній рідко осідають пил і бруд. На поверхнях, оброблених декоративною штукатуркою, легко усувати незначні дефекти – достатньо нанести новий шар. До мінусів матеріалу можна віднести хіба що високу вартість. Зате декоровані штукатуркою поверхні потребують косметичного ремонту набагато рідше, ніж обклеєні шпалерами.

Який склад декоративної штукатурки?

До складу цього типу покриття входять цемент, вапно і пісок; залежно від виду можуть бути присутніми й інші наповнювачі. Розчини розрізняються за текстурою, в’язкістю і необхідним типом основи. Загалом на ринку представлені чотири основні варіанти.

Акрилова штукатурка.

Можна купити в готовому вигляді. Подрібнені мінеральні наповнювачі та акрилові смоли в цьому складі доповнені інгредієнтами для поліпшення якостей, які зв’язують з поверхнею. Акрилова штукатурка швидко висихає, довговічна, її можна використовувати в приміщеннях з високою вологістю – ідеальний варіант для ванни. Але на сонячних сторонах квартири акрилова штукатурка може потріскатися під впливом ультрафіолету, а головний її мінус – низька пожежостійкість.

Мінеральна штукатурка.

До складу мінеральної штукатурки входять цемент, вапно, глина і кам’яна крихта. Це найбюджетніший підвид декоративної штукатурки. Вона продається у вигляді порошку, який потрібно розводити водою, і легко наноситься, що робить її особливо затребуваною при самостійному ремонті. Це найекологічніший вид штукатурки, вона стійка до високої вологості та низьких температур. Мінеральна суміш – повітронепроникна і жароміцна. Але служить вона не надто довго – всього близько десяти років.

Силіконова штукатурка.

Найуніверсальніший варіант. Силіконова суміш еластична і добре лягає на будь-яку основу. Вона продається готовою, не вимагає розведення, а колірна гамма дуже різноманітна. Працювати з такою сумішшю легко, навіть не маючи ремонтних навичок. Перед нанесенням силіконової штукатурки знадобиться спеціальна ґрунтовка, зате вона служить довго – і окуповується, незважаючи на високу вартість.

Силікатна штукатурка.

Сполучний елемент у цій суміші – рідке калійне скло. Таке покриття вважається відмінним вибором для зовнішніх робіт. Силікатна штукатурка має водовідштовхувальні властивості, міцна і вогнетривка, але її вартість вища, ніж у сумішей без скла. Силікатну штукатурку краще не наносити самостійно, якщо немає ремонтних навичок – вона швидко застигає, майстру потрібні досвід і вправність.

Види декоративної штукатурки.

Декоративна штукатурка види фото
Декоративна штукатурка види фото

У сучасному дизайні інтер’єру використовуються не тільки перераховані базові фактури декоративної штукатурки. У суміш можуть додаватися, наприклад, волокна деревини, слюда і дрібні камінчики. Для нанесення використовуються валики і штампи, за допомогою яких можна створювати оригінальні візерунки і фактури. Нерівний шар декоративної штукатурки може імітувати гірські породи, бетон, шовк і навіть дерево. Розглянемо найпопулярніші варіанти.

“Короїд”.

Варіант суміші отримав назву через візуальну схожість із деревиною, ураженою жуком-короїдом. Така штукатурка використовується і для житлових приміщень, і для фасадів будівель. Вона стійка, довго зберігає гарний вигляд. “Короїд” популярний у власників домашніх тварин, які люблять дряпати стіни: на такій фактурі сліди “котячого вандалізму” залишаться непомітними.

“Цемент і бетон”.

Таке покриття дає змогу отримати ідеальні стіни для інтер’єру в стилі лофт або оформити акцентні поверхні в окремих частинах квартири. Цією штукатуркою можна покривати як стіни в кімнатах, так і фасади будівель.

“Камінь”.

Суміш для декорування поверхні під натуральний камінь. Подібний 3D-малюнок можна виконати як мінеральною, так і акриловою сумішшю.

“Тканина”.

Штукатуркою можна дуже достовірно відтворити текстуру тканини: шовку, вельвету або льону. Цей формат добре виглядає в екоінтер’єрах. На відміну від справжніх тканин покриття не потребуватиме складного догляду. Такий тип декоративної штукатурки добре доповнять штамповані малюнки.

“Мармур”.

Цей різновид розчину імітує мармурові плити. Часто використовується в люксових інтер’єрах, підходить як для класичного, так і для богемного стилю.

“Дощ”.

Декоративна штукатурка може імітувати навіть струмені води, що стікають по стіні. Цей ефект відмінно маскує дрібні вади, шорсткості та нерівності. Залежно від кута огляду малюнок може відблискувати і сприйматися по-різному.

“Карта світу”.

Цей тип штукатурки містить вапняні компоненти. Зазвичай її наносять у кілька шарів різного відтінку, внаслідок чого виходять об’ємні глибокі візерунки. Часто використовується для створення в інтер’єрі стилізованих географічних карт – звідси і назва.

Венеціанська.

Венеціанська штукатурка підходить для створення як матових, так і глянцевих поверхонь. Зверху її полірують восковим складом, що забезпечує світловідбивний ефект.

“Травертин”.

Оригінальний травертин – дрібнозерниста гірська порода. Так само називають і імітацію зі штукатурної суміші. Вона вирізняється міцністю і довговічністю, представлена у великій кількості відтінків і надає стінам благородного ефекту старовини.

Барельєф.

За допомогою штукатурки можна зробити, зокрема, і мальовничу ліпнину. Для цього використовується легка паста зі скляними гранулами в складі. Матеріал легко піддається ліпленню.

“Марсельський віск”.

Різновид декоративної штукатурки, за допомогою якої створюють глибокі рельєфні поверхні. Фінішний шар такої суміші покривають воском, щоб вона стала м’якою на дотик. Малюнок повністю залежить від руху руки того, хто його наносить.

Як вибрати штукатурку: поради експерта.

Зараз дуже відома декоративна штукатурка як універсальне покриття, що дозволяє створювати нестандартні рішення для інтер’єру. Важливо, що це екологічно безпечний оздоблювальний матеріал, а покриті штукатуркою стіни – міцні, вологостійкі, довговічні.

Покриття виглядає гармонійно в усіх стилях інтер’єру. Головне – правильно вибрати фактуру і колір. Щоб купити правильну штукатурку, потрібно:

  • Визначитися зі стилем інтер’єру;
  • Зрозуміти геометрію приміщення;
  • Подумати про поєднання з матеріалами, які будуть використані: цегла, камінь, фрески, шпалери;
  • Врахувати колір меблів, плитки, підлогових покриттів, штор тощо.

Різні кольори і текстури штукатурки підкреслюють обраний стиль і створюють індивідуальну атмосферу в будинку. Наймодніші текстури зараз – мікроцемент, під бетон і шовк.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button