Корисно

Що таке FPV дрон, з чого складається і як працює

ФПВ дрон

У світі безпілотних літальних апаратів (дронів) з’явилася нова зірка на небосхилі – FPV дрони. Ці пристрої пропонують функцію відображення від першій особі (FPV), відкривають широкі перспективи для фото- та відеозйомки, гонок, а також військових та рятувальних операцій. У цій статті друзі, розглянемо у чому полягає їхня відмінність, особливості та як правильно обрати оптимальну модель.

Що таке FPV дрон

ФРВ (FPV) дрон, перегляд від першої особи, це трансляція відео з камери дрона в реальному часі на монітор, окуляри або шолом пілота. Ця технологія дозволяє побачити те, що дрон бачить під час польоту.

Навіщо потрібен FPV дрон

  • щоб отримати нові враження від польоту з видом від першої особи;
  • щоб побачити нові кути зйомки, яких не можна досягти зі звичайними дронами;
  • щоб політати в обмежених просторах і в важко доступних для звичайних дронів місцях.

Що потрібно для FPV польоту

  • Дрон з встановленим приймачем;
  • Окуляри / шолом;
  • Контролер / пульт управління;
  • Акумулятори для дрона, окулярів і пульта управління;
  • Зарядний пристрій для акумуляторів.

Які бувають FPV дрони

Перед вибором і покупкою FPV дрона є основне питання, на яке необхідно чесно відповісти – що ви хочете отримати від дрона?

Це можуть бути наступні варіанти:

  • Зйомка кінематографічних відео на екшн-камеру;
  • Фристайл;
  • Участь у перегонах;
  • Далекі польоти на будь-яких висотах.

Виходячи з відповіді, ви можете вибрати відповідний тип FPV дрона.

Види ФПВ-дронів

Якщо ви мислите про FPV-дрони як про один лише пристрій, то ви помиляєтеся. FPV-дрони представлені безліччю варіантів, кожен з яких відрізняється своєю унікальною комбінацією характеристик. Зазвичай виділяють такі типи:

  • Міні-дрони: це найбільш компактний тип FPV-дронів, придатний для польотів у приміщенні. Вони спроектовані з урахуванням легкості та маневреності і є відмінним вибором для початківців або тих, хто має обмежений бюджет. Міні-дрони також чудово підходять як супутники у подорожах завдяки своїй легкості та компактності.
  • Складні дрони: ці дрони поєднують у собі портативність та продуктивність. Вони легко складаються та транспортуються, а деякі моделі також оснащені сучасними датчиками для запобігання зіткнень, що робить польоти більш безпечними та захоплюючими.
  • Квадрокоптери-дрони: це можливо найпоширеніший та відомий тип FPV-дронів. Їхня стабільність та маневреність заслужено привертають увагу. Що таке квадрокоптер – це пристрій з чотирма несучими гвинтами, які забезпечують не лише надійний підйом, а й можливість виконувати складні повітряні трюки.

Класифікація дронів

Дрони класифікують за кількома характеристиками:

  • Колісна база (відстань між моторами по діагоналі);
  • Підтримуване живлення (1-8S);
  • Розмір пропелерів (в дюймах);
  • Тінівуп.

Маленького розміру tiny whoop безпілотники допомагають новачкам в освоєнні FPV польотів. Вони підходять для польотів по квартирі, тому практикуватися можна цілий рік. Багато хто навіть досвідчені оператори застосовують ці мінідрони для підтримки навичок пілотування в осінньо-зимовий період і при несприятливих погодних умовах.

Формати відеопередачі

Після вибору типу дрона необхідно визначитися з форматом відеопередачі. Їх два:

  1. Аналоговий.
  2. Цифровий.

Аналогова відеопередача

Аналогова система відрізняється високою швидкістю і дальністю дії, однак при слабкому сигналі виникають перешкоди. Але вона забезпечує низьку затримку і дозволяє приймати відео з безпілотника на значних відстанях.

Цифрова відеопередача

Цифрова система є новою у світі FPV. Перехід на цей стандарт дає пілотам можливість дивитися на яскраве і деталізоване зображення прямо в своїх відео-окулярах, замість того щоб використовувати запис з екшн камери. Але у неї є свої недоліки. Вона може погано працювати в складних умовах, викликаючи затримки в передачі зображення або його повну втрату. Це обмежує здатність швидко приймати рішення для поліпшення ситуації.

Який вибрати?

Якщо вам належить знімати кінематографічне відео в межах 2-4 кілометрів від себе, найкраще використовувати цифрову передачу відеосигналу. Вона забезпечить чітке бачення перешкод на вашому шляху і надасть зображення, найбільш близьке до того, яке можна отримати з екшн-камери.

У разі, якщо ваші польоти плануються на великі відстані (7 кілометрів і більше), або якщо ви збираєтеся брати участь у фрістайлі або гонках з безліччю складних маневрів, то варто розглянути аналогову передачу відеосигналу, так як вона володіє мінімальною затримкою.

У більшості сучасних дронів відеопередавачі вже вбудовані. Зверніть увагу на позначення товарів, де вказано “Analog” (Аналоговий), “HD” або “Digital” (цифровий).

Пам’ятайте про важливість обережного поводження з відеопередавачами. При подачі живлення вони починають нагріватися, але ефективно охолоджуються під час польоту завдяки потоку повітря. Однак на землі цього не відбувається. Тому намагайтеся не довго тримати дрон з включеними моторами при підключеному відеопередавачі. Включення відеопередавача без антени також може призвести до його перегріву.

Вибір радіоапаратури

Вибір радіоапаратури залежить від двох основних факторів:

  1. Форм-фактора: зовнішній вигляд апаратури може варіюватися від великих пультів управління до компактних джойстиків, подібних до тих, що використовуються в ігрових приставках. Ваш вибір може залежати від переваги в компактності і зручності використання.
  2. Протоколу роботи: протокол роботи включає в себе тип шифрування даних і частоту, на якій інформація передається на приймач, встановлений в дроні. Існує кілька основних протоколів:
  • FrSky: використовується в невеликих дронах і дронах для фрістайлу. Він працює на частоті 2,4 ГГц, що забезпечує високу швидкість передачі даних і дозволяє уникнути мікрозатримок. Його дальність обмежена.
  • TBS Crossfire: працює в діапазонах 868 МГц (ЄС, Росія) / 915 МГц (США, Азія, Австралія). Ці частоти забезпечують кращу проникність, що робить його ідеальним для далеких польотів. Однак цей протокол має велику затримку, що робить його не найбільш підходящим для гонок і фрістайлу.
  • TBS Tracer: розроблений TBS спеціально для фрістайлу на частоті 2,4 ГГц. Він має високу швидкість оновлення даних, що знижує затримку між пультом і дроном до мінімуму.
  • ExpressLRS: це open-source проект з високою швидкістю оновлення даних, забезпечує значну дальність зв’язку. Існує в двох варіантах частотного діапазону, 2,4 ГГц і 900 МГц. ELRS вже зараз конкурентоспроможний серед протоколів, таких як Crossfire і FrSky R9M, і в деяких тестах навіть перевершує їх. Його швидкість передачі даних одна з найвищих на ринку.
Важливо відзначити, що вибір радіоапаратури не залежить від системи відеопередачі, використовуваної в дроні.

Приймач

Приймач встановлюється в дрон і служить для зв’язку з радіоапаратурою. Він працює на певній частоті, що відповідає обраному протоколу.

Вибір приймача зазвичай досить простий: якщо ваша радіоапаратура використовує певний протокол, наприклад, FrSky або TBS Crossfire, вам потрібен приймач, сумісний з цим протоколом.

Якщо ваша радіоапаратура підтримує кілька протоколів, то краще всього вибирати приймачі від відомих виробників, сумісні з широко поширеними протоколами.

Інструкція по установці приймача в дрон (схема Терморегулятори) зазвичай знаходиться в упаковці або доступна на сайті виробника.

Важливо відзначити, що не у всіх дронах вже встановлений приймач. Зверніть увагу на позначення “PNP” (без приймача) в назві або перевірте комплектацію на сторінці товару перед покупкою.

Зарядні пристрої

Зарядні пристрої, використовувані в світі FPV, відрізняються високою ефективністю і надають не тільки можливість заряджати акумулятори, але і володіють декількома “розумними” функціями.

Основні характеристики зарядних пристроїв включають:

  • Силовий роз’єм (найчастіше XT60) для підключення акумулятора.
  • Балансувальний роз’єм (найчастіше JST XH), який дозволяє зрівнювати напругу в окремих осередках акумулятора, що необхідно для його правильної зарядки.

Безпечна величина сили струму для зарядки акумуляторів вважається 1 ампер.

Ви також можете розрахувати силу струму за такою формулою: ємність акумулятора (в міліампер-годинах) ділити на 1000. Наприклад, для акумулятора ємністю 1300 маг це буде 1,3 ампера. Якщо акумулятор має ємність 300 маг, то силу струму можна розрахувати як 0,3 ампера.

Важливо пам’ятати, що значення сили струму можуть різнитися в залежності від конкретних умов і рекомендацій виробника. Наприклад, для акумулятора ємністю 1300 маг ви можете вибрати струм зарядки як 1 ампер або 1,5 ампера. Однак занадто високі значення сили струму можуть бути небезпечними для акумулятора, тому слід дотримуватися рекомендацій і зазначених на акумуляторі значень

Окуляри та шоломи

На даний момент на ринку з цифровою відеопередачею працюють тільки окуляри DJI FPV. Під аналоговий сигнал можна вибирати варіант, який підходить за ціною і зовнішнім виглядом.

Висновок

Світ FPV великий і захоплюючий, і хоча вони значно відрізняються від традиційних дронів, FPV надає свободу для творчих маневрів у повітрі та унікальних знімків. Незалежно від того, новачок ви чи досвідчений професіонал, вирушаючи у FPV-подорож, ви отримаєте неперевершений досвід. В даній статті ми спробували охопити основні аспекти, які варто врахувати.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button