Корисно

Дрон і квадрокоптер: в чому різниця?

Що таке дрон

Дрон, квадрокоптер, безпілотник, БПЛА – як тільки не називають безпілотні літальні апарати. Інше питання, що не завжди ця назва є вірним. Відбувається це тому, що багато повторюють за своїми друзями або копірайтерами, які заповнюють сайти компаній, не особливо вдаючись в тему. На жаль, такими помилками грішать навіть ЗМІ, тому зробити їх не так вже й складно.

Якщо ви хочете дізнатися, що насправді означає той чи інший термін і не вдарити в бруд обличчям перед професіоналами, ми пропонуємо невеликий екскурс в дані поняття, щоб розібратися самостійно і зрозуміти, чим відрізняється дрон від квадрокоптера і що позначають насправді інші поняття.

Дрон і безпілотник, відмінності

Це найзагальніше поняття, тому почнемо з нього. Дрон – це безпілотний апарат, але зовсім не обов’язково літаючий. Замість гвинтів у нього можуть бути колеса, а вже призначень дронів існує безліч. Саме слово drone перекладається з англійської як “трутень”. Зараз вже важко визначити хто першим почав так називати безпілотні апарати, відомо лише, що слово активно використовувалося вже в середині минулого століття.

Якщо говорити про відмінність дрона від квадрокоптера, то правильніше буде сказати, що одне поняття може входити в інше. Тобто дроном є як знайомий нам Фантом, так і який – небудь робот – пилосос.

Деякі джерела при цьому стверджують, що дроном правильно називати будь-який апарат без управління. Тоді виходить, що навіть звичайний автомобіль може бути дроном, варто тільки покласти цеглу на педаль газу і відправити його в подорож без водія. Сумнівне твердження, так що радимо не забивати їм собі голову, тому що найчастіше все ж мають на увазі апарати, спочатку сконструйовані для роботи без пілота або водія.

Цікавий факт. У середовищі любителів коптеров багато дуже не люблять вживати слово “дрон”, тому якщо ви хочете влитися в їх ряди, краще використовувати такі поняття, як “БПЛА” і “коптер”.

Безпілотник-це скорочення від “безпілотного апарату”. Під ним точно так само може матися на увазі як наземних, так і літальний дрон.

БПЛА

На відміну від попереднього слова, дана абревіатура має на увазі саме літальні апарати. Власне кажучи, БПЛА розшифровується вона як “безпілотний літальний апарат”. Сюди як і раніше входять знайомі нам роторні апарати, але крім них даними словом можуть назвати і безліч інших безпілотників, абсолютно не схожих один на одного. Пропонуємо коротко розглянути частину з них:

  • З фіксованим крилом. У них немає роторів і з боку вони схожі на маленькі літаки.
  • Роторні бпла. Безпілотники, у яких обов’язково є ротори, за допомогою яких і здійснюється політ.
  • Конвертоплани. Вони злітають подібно вертольотам, а ось далі летять за типом літаків, спираючись на Крила.
  • Планер. Вони можуть бути як з двигуном, так і без, планують по повітрю.
  • Прив’язні безпілотники. Працюють по дроту, а не від акумулятора.

З урахуванням того, що кожен день винаходять все нові і нові моделі, список цей може поповнюватися до нескінченності.

Квадрокоптер

Як вже було сказано вище, квадрокоптер відноситься до роторних бпла (які, в свою чергу, відносяться до дронів). І ось саме з цим поняттям відбувається найчастіше плутанина. Справа в тому, що квадрокоптер — це безпілотник, який має саме 4 ротора і називати так будь-який апарат буде неправильно. Коптери називаються за кількістю пропелерів:

  • трикоптер-3 пропелера;
  • квадрокоптер-4 пропелера;
  • гексакоптер-6 пропелерів;
  • октокоптер-8 пропелерів.

Квадрокоптерами називають апарати просто тому, що це найпоширеніша модель. Звідси і помилка.

Відмінність мультикоптера і квадрокоптера

Мультикоптерами називають всі апарати роторного типу. Тобто Квадрокоптери і безпілотники з іншою кількістю пропелерів відносяться до цього поняття. Якщо ви хочете сказати про роторний БПЛА без уточнення конкретної конструкції, більш правильним буде називати його якраз “мультикоптер” або просто “коптер”.

Щоб вам простіше було запам’ятати всі перераховані поняття, ми приготували невелику шпаргалку:

Інфографіка “відмінність дрона від квадрокоптера”

Чому важливо говорити правильно?

Використовуючи невідповідний термін ви можете ввести співрозмовника в оману або дати йому недостатньо точну інформацію. Наведемо пару прикладів.

Ви вирішили придбати свій перший безпілотник і називаєте його квадрокоптером в спілкуванні з продавцями або в запитах до пошукової системи. Тим самим ви відразу викреслюєте для себе трікоптер, гексакоптер і інші моделі. І навпаки. Продаючи свій бпла, ви називаєте його квадрокоптером, тоді як на ділі пропелерів у нього, скажімо, вісім. Зрозуміло, приклади ці досить умовні – на ділі адже при купівлі-продажу використовуються фотографії, назви моделей та інше. Але ось попросивши товариша підібрати вам не те, що насправді хочеться, ви даремно витратите його час.

На жаль, подібними помилками грішать багато журналістів, незважаючи на те, що для них розбиратися в темі особливо важливо. На жаль, в цьому випадку нам залишається сподіватися лише на те, що з часом представники ЗМІ підтягнуться і почнуть правильно користуватися термінологією.

Висновок

Хоча терміни “дрон” і “квадрокоптер” часто використовуються взаємозамінно, вони відрізняються за своєю конструкцією та функціональністю. Дрон – це загальна назва для різних типів безпілотних апаратів, яка може включати в себе як повітряні квадрокоптери, так і інші літальні та наземні апарати. З іншого боку, квадрокоптер – це конкретний тип безпілотного літального апарату, який складається з чотирьох гвинтів, що дозволяє йому легко підніматися у повітря та маневрувати в повітрі.

Отже, головна відмінність між дроном і квадрокоптером полягає в тому, що дрон є загальною назвою для різних типів безпілотних апаратів, в той час як квадрокоптер – це конкретний тип літального апарату з чотирьох гвинтів.

Сподіваємося, що ми змогли пролити світло на питання і допомогли вам розібратися в темі. Якщо є додаткові питання або коментарі – пишіть, постараємося відповісти на все!

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button