Корисно

Ефективна технологія посадки картоплі мінітрактором: найкращі методи та поради

Технологія посадки картоплі мінітрактором є ключовою у сучасному сільському господарстві, особливо на великих площах, є досить трудомістким процесом. Її ефективність полягає в швидкості та точності процесу, що призводить до збільшення врожайності та зниження витрат часу та праці. У цій статті ми розглянемо основні методи та поради щодо використання технології посадки картоплі мінітрактором.

Підготовка картоплі

Методи технології посадки картоплі мінітрактором:

  1. Підготовка грунту. Перш ніж розпочати посадку картоплі, важливо підготувати грунт. Це включає в себе видалення бур’янів, розглядування та рівномірне внесення добрив.
  2. Вибір сортів картоплі. Важливо обрати сорти картоплі, які найкраще підходять для вашого регіону та умов вирощування. Деякі сорти можуть мати кращий врожай при використанні технології посадки мінітрактором.
  3. Настройка мінітрактора. Перед початком роботи важливо налаштувати мінітрактор на необхідну глибину посадки та відстань між рядками. Це допоможе уникнути проблем з нерівномірним розташуванням картоплі.

Бульби перед посадкою потрібно піддати пророщуванню протягом 2-х тижнів, після чого при подальшому огляді картоплин видаляються тонкі білі відростки. Потім коренеплоди розкладаються на підлозі в 1 шар. Під час пророщування має бути забезпечено штучне або природне освітлення, які є активаторами процесів росту.

картопля фото
Поява невеликих зеленуватих відростків є індикатором готовності картоплі до посадки.

Поява невеликих зеленуватих відростків є індикатором готовності картоплі до посадки. Їх довжина і товщина обумовлюється особливостями сорту. Перед посадкою бульби можна обробити деревною золою, з розрахунку 2 ст. ложки на 5 кг бульб, це підвищує врожай і покращує смакові якості коренеплодів. Під час обробки кожну картоплину акуратно натирають золою, намагаючись не пошкодити тендітні відростки. Таку обробку проводять одноразово.

Посадка та обробка ґрунту

Про те, що картоплю можна висаджувати в ґрунт, свідчить поява перших листочків на березі, температура повітря +6…+8 градусів, ґрунт має прогрітися до +4 градусів. Перед посадкою культиватором ґрунт має бути достатньо зволожений. Показник цього – ґрунт легко кришиться, не прилипаючи до лопати. Як показує практика, перекопування ґрунту призводить до руйнування поживного ґрунтового шару. Тому краще розпушити ґрунт граблями або провести обробіток механізованим способом з використанням фрези, при цьому глибина обробітку – не більше 10 см. У разі недостатнього обробітку ґрунту до бульб не надходитимуть поживні речовини і кисень, бульби можуть просто згнити.

Правильний обробіток землі – неодмінна запорука гарного врожаю. Належний обробіток ґрунту можна провести тільки з використанням якісного обладнання. І насамперед це стосується плугів. Всього їх налічується 3 види:

  • роторні;
  • корпусні;
  • оборотні.

Наймаксимальнішого ефекту під час обробітку ґрунту можна досягти, використовуючи оборотний плуг. Між собою вони розрізняються за кількістю робочих корпусів. Для малопотужної техніки, зокрема японських мінітракторів, використовуються плуги з 2-4 корпусами. Потужна тракторна техніка передбачає використання 10-12 корпусів. Ці плуги характеризуються наявністю дзеркальних лемешів, під час оранки один із них перебуває безпосередньо в ґрунті, а другий – над його поверхнею. Оранка, проведена за допомогою плугів цього різновиду, відрізняється гладкістю, без наявності гребенів і борозен. Одинарний леміш такого ефекту не дає, після оранки між рядами з’являються подвійні борозни і гребені. Оранка проводиться на швидкості від 6 до 9 км. на годину.

При посадці мінітрактором прокреслювати борозни не потрібно. Мінімальна відстань між рядами має бути мінімум 70 см, між лунками – від 20 до 30 см, ширина колії 10-14 см. Культиватором прорізають борозну, в неї кидають картоплю, залишаючи проміжки, описані вище. Дійшовши до кінця борозни, культиватор розвертають, ставлячи крайнє колесо в грядку. Борозна з укладеною картоплею завалюється землею зі знову прорізаної борозни. Так саджаємо всі борозни, ряд за рядом. Посадка здійснюється рівно, бо колесо йде по нарізаній борозні. Під час висаджування картоплі двокорпусним плугом міні-трактором економиться значна кількість часу, завдяки тому, що одночасно проводиться нарізання нової борозни і засипання ґрунтом раніше нарізаної.

Окремі поради

Під час посадки картоплі міні-трактором здійснюється простий алгоритм дій. Після укладання в борозну картоплю присипають перегноєм або вносять добрива. Після цього борозенки засипаються землею. Фахівці рекомендують після проведення посадки розрівняти поверхню ґрунту граблями, це запобігатиме втраті вологи ґрунтом, чим рівніше ґрунт, тим менше вона випаровується.

Ви можете подивитися, як проводиться посадка картоплі мінітрактором відео, це дасть змогу отримати більш повне уявлення про посадку з використанням плуга.

Використання мінітрактора під час посадки картоплі дає змогу значно знизити трудомісткість процесу, особливо на великих ділянках. Дотримання термінів посадки, якісний посівний матеріал, правильний обробіток і удобрення ґрунту – головна запорука відмінного врожаю картоплі.

Відео: посадка картоплі мінітрактором

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

2 Коментарі

  1. Для посадки картоплі я завжди замовляю трактор МТЗ 82 який набагото потужнійший і в якого багато додаткового навісного обладнання. З можливих мінусів може бути. що по габаритам йому важко буде заїхати у вузькі місця. Відносно міні тракторів можу сказати, що вони вигідні коли купуєш особисто для власних потреб, свого господарства. Треба пам’ятати, що техніка потребує догляду та ремонут.

  2. Звісно, що міні-трактор саджає картоплю швидко та ефективно. Якщо в господарстві більше 50 соток чорнозему для картоплі, то така техніка буде в нагоді. Але якщо у людини у селі 20 соток городу, то з такою задачею справиться хороший японський мотоблок. До речі, мотоблоки набагато дешевше обходяться в облсуговуванні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button