Трактори

Топ-5 найбільших тракторів у світі: вражаючі гіганти сільськогосподарської техніки

Найбільші трактори у світі завжди викликають захоплення та зацікавленість своїми вражаючими розмірами та потужністю. У цій статті ми розглянемо топ-5 найбільших тракторів, які здатні впоратися з найважчими сільськогосподарськими завданнями.

Часто, коли ми розмірковуємо про найбільш потужні машини у світі, наша увага звертається до гірничодобувного обладнання, або будівельної спецтехніки. Перед нашою уявою постають кар’єрні самоскиди Caterpillar 777F і автокран Liebherr LTM 11200-9. Проте в галузі сільського господарства існують свої видатні гіганти. Ми розглянемо п’ятірку найбільших тракторів у світі, про які згадується в нашому списку нижче.

1. Трактор Big Bud 16V-747

Маючи вражаючі розміри в 28 футів завдовжки і 20 футів завширшки, величезний трактор Big Bud не випадковий у своїх розмірах. Цей масивний транспорт має аналогічну генетичну структуру з великим гірським обладнанням. Колеса цього повнопривідного трактора, висотою в 8 футів, встановлені на осях Clark D-85840, тими ж самими, що використовуються на колишній провідній гірничодобувній машині – колісному навантажувачі Clark Michigan L480.

Big Bud почав свій шлях у виробництво 1977 року, коли компанія Northern Manufacturing з Монтани виконала замовлення для братів Россі. З обладнанням 16-циліндрового двигуна Detroit Diesel 16V92T, трактор Big Bud здатний був працювати з високою ефективністю, обробляючи більше одного акра за хвилину. Після виконання робіт з обробки бавовняних полів у Каліфорнії для братів Россі та подальшої експлуатації у Флориді, Big Bud повернувся в Монтану, коли цей масивний трактор був придбаний братами Вільямс.

Ширина трактора становить шість метрів сорок сантиметрів, висота перевищує чотири метри, а довжина досягає восьми метрів. Потужність двигуна становить значні дев’ятсот кінських сил, а швидкість руху – сім миль на годину. “Великий доброзичливий” важить цілих п’ятдесят дві тонни. Його плуг, довжиною в двадцять п’ять метрів, робить можливим обробку плантацій будь-якого розміру без особливих складнощів.

Технічні параметри: основні характеристики

Ось кілька вражаючих цифр: вага цього гіганта становить 95 тисяч фунтів, що приблизно дорівнює 43 тоннам. Але уявіть, в повній комплектації цей показник може перевищувати 100 тисяч. Трактор функціонує на дизельному паливі і має бак об’ємом 100 галонів. Дивно, що аграрна техніка досягла таких технічних висот. Його шістнадцятициліндровий двигун, спроектований за індивідуальним замовленням від компанії “DetroitDiesel”, забезпечує цьому механізму неймовірні 900 кінських сил. Крім того, він оснащений шестиступінчастою коробкою передач 6f + 1R, яка передає всю цю потужність колесам.

Кабіна цього механізму обладнана всім необхідним:

  • кондиціонер;
  • нагрівач;
  • склоочисник;
  • двома поворотними сидіннями;
  • стереосистемою і радіо.

Big Bud 747: витрата пального

Звичайно, що цей трактор характеризується значною витратою палива. Відомо, що максимальний рівень витрати становить 65 галонів (245,96 літрів) на хвилину, при цьому об’єм паливного бака обмежений лише 567 літрами. У результаті, при повному завантаженні Big Bud здатний вичерпати запаси пального всього за кілька хвилин!

Big Bud на полі

Перші роки свого існування трактор Big Bud 747 провів на фермі Россі, де він активно використовувався для глибокого розпушування грунту. Він працював там цілих одинадцять років, роблячи сільськогосподарські операції більш ефективними і продуктивними.

Після тривалої служби на фермі в Каліфорнії, трактор був придбаний компанією Willowbrook Farms з Індіалантіка, Флорида. Обидві ферми – і та, і інша – використовували його для виконання складних завдань, пов’язаних з глибоким розпушуванням грунту і підготовкою полів для посівів.

Big Bud 747 став не тільки символом величезної потужності і значних розмірів, але і практичним інструментом для сільського господарства. Його історія сповнена праць і досягнень на полях різних куточків Америки, підтверджуючи свою важливість і значимість у світі сільського господарства.

Роки експлуатації і використання техніки Big Bud 747 показали не тільки його технічні характеристики, але і значимість його внеску в сільське господарство. Big Bud 747, почавши своє життя в 1977 році, пережив ряд модернізацій і досі активно використовується на американських полях.

Відео: Самий великий трактор у світі Big Bud 747

2. Big Roy: Універсальний трактор 8-WD моделі 1080

В той самий час, коли трактор “Big Bud” почав свою експлуатацію, Versatile Manufacturing Ltd. розробляла свій власний величезний трактор – 8WD Model 1080, який отримав прізвисько “Big Roy” на честь президента компанії, Роя Робінсона. Цей гігантський трактор, побудований у Вінніпезі, Манітоба, має розміри 30 футів завдовжки, 22 фути завширшки і 11 футів заввишки, з двигуном V-12 19L Cummins потужністю 600 кінських сил.

На відміну від “Big Bud”, у “Big Roy” двигун розташований за кабіною оператора, що звужує задній огляд. Для подолання цього недоліку компанія Versatile встановила закриту систему телебачення з камерою, яка захищена від пилу. Вона забезпечує кут огляду 120 градусів. Це дає змогу передавати зображення дишла на телевізійний монітор, вбудований у приладову панель кабіни.

Подивіться відео про цей величезний трактор

3. Трактор AGCO Challenger MT975B

Трактор AGCO Challenger MT975B менший, ніж Big Bud і Big Roy, але водночас він має найважчу та найширшу раму у світі. Довжина цього великого трактора становить 24 фути, ширина – 16 футів, а висота – трохи більше 12 футів; до кабіни можна піднятися з шести сходинок! Трактор оснащений дизельним двигуном Caterpillar 18,1 л потужністю 570 к.с. Незважаючи на те, що зчленування трактора забезпечує MT975B невеликий радіус повороту в 42 градуси, трактор все одно надто широкий для безпечного пересування дорогами більшості країн Західної Європи.

В комплектуючих трактора Challenger MT975 значні розміри. Для заправки паливного бака цього трактора потрібно покладатися на терпіння протягом 30 хвилин, оскільки його обсяг становить 1500 літрів, свідчачи про жадібний 18,1-літровий дизельний двигун. Підкорення кабіни вимагає подолання шестиступеневих сходів. Шасі трактора Challenger розроблено з урахуванням рівномірного розподілу навантаження на чотири колеса.

Ось короткий огляд трактора MT975B

4. Трактор Case IH Steiger Quadtrac 620

Дана модель випущена у 2013 році. Трактор Case IH Steiger Quadtrac 620 є абсолютним лідером серед світових гігантів за економічністю та потужністю. Його 12,9-літровий двигун Case IH FPT, оснащений двоступеневим турбонаддувом, здатний видавати вражаючі 682 кінські сили. На відміну від Big Roy від Versatile, Quadtrac 620 забезпечує оптимальний круговий огляд прямо з кабіни. Розміри Quadtrac 620 вражають – 25 футів завдовжки і 13 футів заввишки.

Якщо ви хочете придбати економічний трактор, здатний з легкістю тягнути 70-дюймовий пневматичний бур, зверніть увагу на модель Quadtrac 620:

5. Трактор Upton HT14/350 2WD

Не такий потужний, як Quadtrac 620, трактор Upton HT14/350 2WD все ж заслуговує на згадку як найпотужніший у світі сільськогосподарський трактор 2WD заводської збірки. Трактор HT14/350 був побудований в 1978 році в Корові, Новий Південний Уельс, Австралія, компанією Upton, виробником тракторів, відомим тим, що він будує трактори як танки.

Ось відео про цей надзвичайний трактор

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

  1. Справді 16V-747 Big Bud це серйозний велетень. Наскільки я розумію Сполучені штатах Америки до сих пір займають перше місце з цього приводу. Чи може у когось є інша інформація?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button