Корисно

Що таке метафора: її значення в мові і літературі

Що таке метафора

Метафора відіграє важливу роль у збагаченні та поліпшенні мовлення та літературних творів. Цей прийом сприяє кращому розумінню складних концепцій, роблячи текст більш імпресивним та емоційно насиченим. У нашій статті друзі, давайте розглянемо ближче сутність метафори та її значення в мові і літературі.

Що таке метафора?

Метафора – це інструмент для роботи з підсвідомим. Метафора зменшує опір свідомості та усуває обмеження.

Метафора – це аналогія, яка побудована на загальному ознаку, схожості явища або предмета.

Для чого вона використовується?

Метафора – чудовий інструмент комунікації, який дозволяє швидко передати складне простими словами. Метафори можна використовувати як конвертер незрозумілого в зрозуміле. Це схоже на додаток, де можна перекладати з однієї мови на іншу.

В маніпуляції використовують для перекладу з логічної на емоційну, образну мову. Це один із важливих прийомів маніпулянтів, оскільки образи одразу потрапляють на підсвідомий рівень, обминаючи велику частину опору. Образи сприймаються набагато легше і швидше.

При вмілому використанні метафори є чудовим способом перетворення заперечень у згоду.

Види метафор за цілями

  • Загальноприйнята, тобто та, яка вже навіть не сприймається як метафора – ніжка стільця, дверна ручка
  • Проста метафора або аналогія – це швидке порівняння для зрозуміння – твердий як камінь
  • Метафора для обробки заперечень та роботи з переконаннями – не піду до тебе додому, бо вперше бачу тебе – але ж фрукти в Таїланді ти також бачила вперше, але як раділа потім, що скуштувала!
  • Терапевтична метафора. Потрібна для корекції або трансформації негативного досвіду або більш конструктивного розуміння ситуації.
  • Епістемологічна метафора. У ній відбувається сенсорно-емоційна взаємодія особистості з оточуючим світом. Це трансформаційна метафора для зміни особистості або якостей. Часто використовується в гіпнозі.

Найпростіший механізм створення метафори, назвемо його “це як”, зрозумілий як два рази два. Суть така, що ви перетворюєте фразу через “це як” і отримуєте цікавий результат.

Наприклад:

  • взяти телефон, це як забити кулю в більярд.
  • вперше поцілувати, це як лягти в гарячу ванну
  • кінестетика, це як масаж без запиту на масаж

Також тут можна використовувати фрази: аналогічно, це схоже на, те саме, нагадує і так далі.

Зробіть 100 таких повторень на 1-2 підхода і ви почнете як кулемет конструювати метафори, навіть якщо вас прокинути вночі.

Наступний рівень роботи з метафорами – це перетворення заперечень у згоду через метафору.

Ключове завдання тут – підібрати ситуацію з схожими критеріями, де зв’язок між елементами руйнується і отримується інший результат.

  • я не цілуюся на першому побаченні, тому що ми мало знайомі – прийшовши на масаж, ти ж не вимагаєш від масажиста 3 години спілкування перед процедурою
  • я не піду до тебе додому, тому що я не легкоістота – заходячи в магазин не обов’язково там щось купувати

Зробивши 100 таких перетворень, ви до будь-якого замка зможете миттєво підібрати ключ.

Відповіді на часті запитання

Звідки походить слово “метафора”?

Метафора походить від грецьких слів “meta” – “через” та “phero” – “нести”. Дослівно перекладається як “перенести” або “переносити”. Це слово, у певному розумінні, є метафорою.

З чим можна сплутати метафору?

Ризик сплутати метафору із прямим порівнянням існує. Проте, прямі порівняння завжди мають свою ознаку – слова “ніби”, “наче”, “як”. Крім того, порівняльні обороти зазвичай виділяються комами у тексті.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button