Корисно

Як правильно підв’язати виноград: основні рекомендації

Виноград – це не лише смачний і корисний плід, але і відмінна рослина для оформлення саду чи дачі. Але, для того щоб отримати багатий врожай солодких грон, важливо правильно облаштувати місце його росту. Один із ключових етапів – це правильно підв’язувати виноград, що сприяє формуванню здорових і продуктивних лоз. У цій статті ми детально розглянемо всі аспекти і рекомендації для новачків як правильно підв’язати виноград, від створення шпалери до способів кріплення лоз, допомагаючи вам з легкістю освоїти це важливе мистецтво для вирощування винограду.

Крім того, надзвичайно важливим етапом у догляді за виноградом є правильне обрізання лоз. Покрокова інструкція з обрізки винограду надасть вам необхідні вказівки та поради щодо правильного обрізання винограду для досягнення максимальної продуктивності та якісного врожаю.

kak pravilno podvyazat vinograd k shpalere

Навіщо підв’язувати виноград?

Лоза розвивається досить швидко, і, якщо не впорядкувати її, виноградник перетвориться в густі зарості. Своєчасна підв’язка дозволить рослині добре провітрюватися і отримувати необхідну кількість сонячного світла. Це не тільки вплине на зав’язування і дозрівання врожаю, але і вбереже виноград від хвороб і шкідників. До того ж з акуратною лози набагато простіше і швидше збирати стиглі грона. І якщо для дикого винограду можна використовувати чи не будь-яку опору (наприклад, паркан або сітку), для сортового краще спорудити спеціальну шпалеру.

Kak pravilno obrezat vinograd

Коли підв’язувати виноград?

Процедуру проводять в кілька етапів. Першу, “суху” підв’язку роблять навесні, коли лозу звільняють від укриття, встановлюються стабільні позитивні температури повітря. Постарайтеся встигнути до того, як нирки на рослині набрякнуть, інакше є ризик обламати їх в процесі. Зазвичай оптимальний час для маніпуляцій припадає на кінець березня — середину квітня, хоча терміни можуть зрушуватися в залежності від клімату і особливостей погоди.

Літню, “зелену” підв’язку проводять кілька разів за сезон. Вперше молоді пагони кріплять до опори, коли вони досягнуть довжини в 40-50 см.потім процедуру повторюють у міру розростання батогів. В середньому за літо лозу підв’язують до чотирьох разів-велику роль відіграють сорт і особливості розвитку винограду.

Як зробити шпалеру для підв’язування винограду?

Забезпечити опору для рослини можна як до, так і після його посадки. Конструкція являє собою вертикальні стовпи, між якими розташовується чотири‑п’ять горизонтальних ліній. Для створення шпалери ви можете вибирати будь-які міцні матеріали, які витримають вагу розрослися кущів і стиглих грон.

По краях виноградника вкопати металеві труби, стовпи або інші подібні елементи. Якщо ряд з рослинами довгий, робіть кілька опор на відстані не більше 3 м один від одного. Висота стовпчиків повинна бути такою, щоб ви могли дотягнутися до верху витягнутою рукою. Зазвичай це не більше 2,5 м.

Із горизонтальної опори можна взяти міцний оцинкований або покритий полімером дріт діаметром близько 3 мм.її натягують в кілька рядів: перший на рівні приблизно 0,5 м від землі, наступні — на такій же відстані один від одного. Таким чином повинно вийти чотири‑п’ять горизонтальних ліній.

Для зручного кріплення тросів можна зробити симетричні наскрізні отвори в опорах і закріпити в кожному анкерний болт з гаком.

kryuchki

Після цього натягнути дріт між опорами, просмикуючи її в гаки і фіксуючи за допомогою затискачів для троса.

natyanut provoloku

Така шпалера стане міцною опорою навіть для дорослої лози.

shpalera

Як і чим підв’язувати виноград до опори?

Кріплення гілок має бути надійним, інакше вони можуть зламатися під впливом сильного вітру або під вагою дозрівання грон.

  1. Тапенером
    Найпростіший і швидкий спосіб — підв’язувати лозу за допомогою тапенера. У спеціальний апарат закладаються стрічка і скоби, потім його потрібно притулити до місця кріплення і натиснути на рукоятку. В результаті легкого руху руки рослина виявляється на тросі на вільній петлі.tapener
  2. Дротoм
    Для цього знадобляться відрізки м’якої товстого дроту довжиною близько 15 см. Одним кінцем потрібно тричі щільно обернути горизонтальний трос в місці кріплення лози.
    Іншим кінцем обігніть лозу, залишаючи вільну петлю, і зафіксуйте дріт на тросі.provoloka1
  3. Мотузка
    Наріжте міцну мотузку на шматки довжиною близько 15 см.тричі оберніть відрізок посередині навколо троса, а потім підв’яжіть виноградний стебло вузлом, залишаючи вільну петлю.veryovka

Як підв’язати виноград навесні?

loza1

В цей час лозу потрібно кріпити до самого нижнього ярусу шпалери.
Одну гілку направте вправо і зафіксуйте її в декількох місцях мотузкою, дротом або тапенером, роблячи вільні петлі.

loza2

Інший відросток направте вліво і також прикріпіть до тросу в декількох місцях.

Таким чином підв’яжіть всю лозу до нижнього троса по всій довжині виноградника, направляючи гілки вліво і вправо так, щоб вони практично не перетиналися.

loza4 vsya

Як підв’язати виноград влітку?

Як тільки зелені стебла виростуть до 40-50 см, тобто досягнуть другого ярусу шпалери, підв’яжіть кожну гілочку до дроту. Причому фіксувати втечу потрібно так, щоб кріплення знаходилося нижче розетки листя.

Kak podvyazat vinograd letom

Намагайтеся розташовувати пагони строго вертикально. Якщо не всі стебла дозріли до потрібної висоти, почекайте пару днів і підв’яжіть залишилися гілки пізніше.

podvyaz 1 yarus

Наступні процедури підв’язування проводять аналогічним чином, коли пагони досягнуть третього, четвертого і п’ятого ярусу опори. Також рекомендуємо ознайомитися з аналогічною статею: як правильно обрізати виноград.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button