Корисно

Як грати в майнкрафт через мережу на телефоні та ПК: інструкції та рекомендації

Гра в пісочниці в одиночному режимі може бути захопливою, проте з часом це може набриднути. А ось грати в Minecraft стає набагато цікавішою, коли ви будуєте, виживаєте, проходите сюжетні моди або створюєте власні карти разом із друзями онлайн. Давайте розглянемо можливості гри разом по мережі з другом або у великій компанії на комп’ютері та смартфоні. Ми досліджували всі способи гри в Майнкрафт через мережу на ПК і консолях, щоб ви могли легко зібрати своїх друзів на сервері, не витрачаючи багато часу і не відчуваючи зайвого стресу.

На ПК

Ось кілька способів грати в Minecraft по мережі на ПК:

Локальна мережа (LAN): Якщо обидва комп’ютери перебувають у межах дії одного Wi-Fi роутера, можна створити ігровий світ для гри в локальній мережі LAN. Це просто і не вимагає великого обсягу трафіку, а також мінімізує затримку сигналу (пінг).

Щоб створити LAN-кімнату, виконайте такі кроки:

 • Запустіть гру і створіть світ для одиночної гри.
 • Для відкриття меню натисніть клавішу Esc.
 • Натисніть на “Відкрити для мережі”.
 • Вам буде надано порт сервера. Запам’ятайте номер порту і сервака.

Інші гравці можуть під’єднатися безпосередньо, ввівши IP-адресу вашого комп’ютера і номер порту.
Дізнайтеся свою IP-адресу: Ви можете дізнатися свою IP-адресу через сервіси типу Speedtest, 2ip.ua, whoer.net або використовуючи налаштування вашого ПК і команду “Виконати”.

Для цього виконайте такі кроки:

 • Натисніть одночасно Win+R.
 • Введіть “cmd” у поле пошуку, яке відкриється, а потім натисніть кнопку “ОК”.
 • Коли з’явиться командний рядок, введіть команду “ipconfig”.
 • Знайдіть рядок “IPv4” – значення в цьому рядку є IP-адресою вашого комп’ютера.

Сервер Minecraft

Ті, хто не бажає використовувати зовнішні сервери, мають можливість перетворити свій комп’ютер на загальнодоступний сервер для своїх друзів. Однак є одна важлива умова – необхідна статична IP-адреса. Більшість провайдерів надають динамічний IP, який змінюється при кожному підключенні до мережі.

Щоб отримати статичний IP, потрібна певна плата провайдеру, відповідно до умов контракту. Вартість цієї послуги може варіюватися від 300 до 1 000 гривень. Для запиту статичного IP необхідно зв’язатися з провайдером по телефону або через офіційний сайт.

Гра в Майнкрафт із друзями

Існує два способи створення “кімнати” в грі:

 • Створення світу всередині ігрового клієнта.
 • Запуск виділеного сервера.
 • Щоб приєднатися до гри, необхідно ввести IP адресу хоста (творця кімнати) і вказати порт сервера. Однак варто враховувати, що для стабільної гри потрібні достатні обчислювальні потужності. Гра може некоректно працювати на старих комп’ютерах і за поганої якості інтернет-з’єднання.

Якщо комп’ютер не має достатньої продуктивності, “кімната” не зможе обслуговувати кілька гравців одночасно, що призведе до постійних затримок і можливого відключення гравців від сервера. Для мінімізації таких проблем рекомендується підключення до інтернету через дріт, оскільки бездротові роутери можуть знизити швидкість з’єднання і збільшити пінг.

Як використовувати Hamachi для багатокористувацької гри в Minecraft?

Hamachi – одна з найпопулярніших програм для створення віртуальних мереж. Найчастіше її застосовують для організації ігрових сесій між друзями, які перебувають у різних місцях. Ось як це зробити:

 • Кожен учасник повинен завантажити останню версію програми з офіційного сайту і створити обліковий запис.
 • Користувач, який вирішує створити ігровий сервер, повинен вибрати опцію “Створити нову мережу” і задати їй унікальне ім’я і пароль.
 • Створювач мережі надсилає своїм друзям посилання на створену “кімнату”.
 • Запрошені учасники переходять за посиланням і вводять ім’я та пароль мережі. Також вони можуть вибрати опцію “Підключитися до наявної мережі” і ввести дані сервера.

Багатокористувацька гра в Minecraft через Hamachi

Hamachi дає змогу грати в Minecraft та інші ігри, як-от GTA V або Hitman, навіть якщо ваші друзі перебувають на іншому кінці планети!

Як грати в Майнкрафт по мережі на телефоні?

Для того щоб грати в Майнкрафт по мережі на телефоні з друзями з різних куточків світу, необхідно виконати такі три кроки:

 • Завантажте та встановіть додаток Minecraft Pocket Edition з магазину додатків на вашому мобільному пристрої. Цей додаток доступний як для пристроїв на Android, так і для пристроїв на iOS.
 • Створіть обліковий запис на сайті Mojang, перш ніж приступити до гри в Майнкрафт по мережі на телефоні на великих відстанях. Цей обліковий запис буде окремим від облікових записів, використовуваних для App Store або Google Play Store. Для створення облікового запису відвідайте сайт Mojang і натисніть на кнопку “Зареєструватися”. Заповніть усі необхідні поля, такі як адреса електронної пошти, пароль і дата народження, потім натисніть “Створити обліковий запис”. Після цього ви отримаєте електронний лист, що вимагає підтвердження. Клацніть на посилання в листі, щоб завершити налаштування облікового запису Mojang.
 • Відкрийте додаток Minecraft Pocket Edition і увійдіть у систему, використовуючи ваш обліковий запис Mojang.

Щоб почати грати в Майнкрафт мережею, ви можете або приєднатися до наявного сервера, або створити свій власний.

 • Для приєднання до наявного сервера, перейдіть у розділ “Грати” в застосунку, потім виберіть “Сервери”. Тут ви знайдете список доступних серверів, до яких можна приєднатися. Ви також можете додати сервер вручну, вказавши його ім’я, адресу та порт.
 • Якщо ви хочете створити свій власний сервер, ви можете скористатися послугою Minecraft Realms. Це платна підписка, що дає змогу створювати та керувати власними серверами Minecraft.
 • Щоб грати з друзями, переконайтеся, що всі вони підключені до того ж сервера. Поділіться з ними інформацією про сервер, включно з його назвою, адресою та портом, і попросіть їх приєднатися.
 • Щоб додати друга, перейдіть на вкладку “Друзі” в застосунку і натисніть “Додати друга”. Введіть тег гравця Xbox Live вашого друга, і він отримає запит на додавання в друзі.

Перш ніж почати гру, ви можете налаштувати різні параметри, як-от рівень складності, режим гри і тип світу.

Майнкрафт пропонує великий світ, який генерує нові конфігурації в міру досліджень. Відкриваючи нескінченні можливості для нових пригод, а також будівнитцва гарних будинків у Майнкрафт у грі представлено різні біоми, як-от ліси, пустелі, гори й океани, кожен з яких має свої особливості та ресурси. Гравці можуть будувати світи навколо себе, починаючи з простих притулків і закінчуючи складними механізованими системами. Вам також доведеться битися з монстрами та іншими загрозами.

Використовуйте загальнодоступні сервери

Загальнодоступні сервери представляють чудову можливість для тих, хто вважає за краще не турбуватися про створення “кімнат”, а просто приєднати друзів до тих, що вже існують. У цьому разі компанії можуть зібратися на одному і тому ж сервері (щоправда, існує ймовірність наявності там також інших користувачів) і насолоджуватися грою в тому обсязі, який їм до вподоби. Однак перед вибором варто ознайомитися з інформацією про сумісність версій, з якими працює конкретний сервіс надання “кімнат”: деякі підтримують тільки ліцензійні ігри, тоді як інші приймають призначені для користувача модифікації і навіть піратські версії, що не дозволено законом.

Як грати в Майнкрафт по мережі на телефоні:

 • Перейдіть на сайт одного з подібних сервісів. Їх легко знайти в пошуковій системі за запитами “Сервер Майнкрафт”, “створити майнкрафт кімнату” тощо.
 • Дотримуйтесь інструкцій, які будуть вказані на екрані.
 • У простих випадках вам буде надано ім’я і пароль “кімнати”, які ви повинні будете повідомити своїм друзям. Якщо ви бажаєте більше свободи і додаткових модифікацій, вам слід самостійно керуватися інструкціями, зазначеними на сайті, виконуючи всі необхідні дії.

Також ви можете підключити Realms на офіційному сайті гри. Щомісячна підписка за $7.99 дає змогу створювати власні “кімнати” для груп до 10 осіб із різноманітним внутрішньоігровим контентом, 50 ігровими світами та тисячами текстур і скінів. Однак цей сервіс доступний тільки для власників ліцензії на Windows: ніяких модифікацій і стороннього коду бути не повинно.

Проблеми та їхні рішення

У цій таблиці наведено типові проблеми, що виникають під час під’єднання до сервера, а також способи їх розв’язання:

 
Проблема Шляхи до рішення
При підключенні до серверу відображається повідомлення “Недопустима сесія” або “Перевірити ім’я” Спробуйте запустити гру через лаунчер, наданий розробниками сервера. Якщо ви підключаєтесь до серверів іншої компанії, знайдіть їх лаунчери для управління екраном – це допоможе уникнути сбоїв.
При спробі з’єднання видається помилка “Io.netty.channel.AbstractChannel$AnnotatedConnectException: Connection time out: no further information” Ця проблема може бути спричинена неправильним налаштуванням мережі або недоступністю сервера. Спробуйте знову підключитися через деякий час. Також переконайтеся, що антивірус та брандмауер не блокують з’єднання.
З’єднання обривається одразу після входу гравця на сервер Можливо, інша програма заважає з’єднанню. Закрийте браузер, тимчасово відключіть антивірус та VPN.
При підключенні виникає безкінечний цикл або помилка 1.14.2: Bad packet ID 26; 1.13.2: Bad packet ID 27; 1.7.10 Проблема може бути спричинена занадто довгим ім’ям користувача – до 16 символів. Використовуйте коротше ім’я.

 

Дотримуючись цих рекомендацій, будь-який користувач зможе налаштувати гру на сервері всього за 5-10 хвилин. Приготуйте свої пристрої та вперед, на бій! Нехай геймплей буде на вищому рівні!

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button