Маніпулятор

Різниця між евакуатором і маніпулятором: вибір і переваги

Щоб краще розібратися в темі, розглянемо різницю між евакуатором і маніпулятором, їхнею різницею, функціями та вигодою.

У чому особливості маніпулятора?

Евакуатор і маніпулятор – два різних типи автомобільного обладнання, які часто використовуються в галузі транспортування та вантажних перевезень. Хоча на перший погляд вони можуть здатися схожими, вони мають різні функції, особливості та переваги.

маніпулятор завантажує автомобіль

Маніпулятор – це своєрідний різновид евакуатора, в який вбудований кран, що допомагає піднімати авто, при цьому не чіпаючи його колеса. Без маніпулятора точно не обійтися, коли йдеться про ліквідацію аварій з такими обтяжливими обставинами, як:

 • виліт автомобіля в кювет внаслідок аварії;
 • блокування коліс автомобіля (машину просто так не вийде закотити на платформу);
 • авто застрягло у воді чи ґрунті;
 • деформація корпусу, колісної осі під час аварії;
 • автомобіль зіткнувся з іншим автомобілем, і тепер він у перевернутому стані або завалений на бік. Повернути його у правильне положення можна лише за допомогою маніпулятора. Якщо просто підштовхнути машину в потрібному напрямку, то під час падіння на колеса вона може отримати ще більші пошкодження.

Якщо вам потрібно швидко транспортувати авто після поломки або ДТП в Києві рекомендуємо орендувати маніпулятор в одній із компаній.

У чому особливості евакуатора?

робота евакуатора

Евакуатор – це автомобіль, призначений для транспортування автомобілів, які перебувають у стані несправності або потрапили в ДТП. Основною функцією евакуатора є підйом та перевезення інших транспортних засобів. Він оснащений спеціальним краном або лебідкою, яка допомагає піднімати автомобілі та переносити їх на потрібну позицію на автомобільній платформі. Цей вид обладнання широко використовується автосервісами, поліцією та іншими організаціями для евакуації автомобілів з місць пригод.

Евакуатори розрізняються за такими показниками:

 • наявність навісу;
 • вантажопідйомність;
 • габарити.

Транспорт, що евакуюється, закочується на платформу машини за допомогою спеціальної лебідки або вручну. Зрозуміло, це можливо тільки в тому випадку, якщо всі чотири колеса не є заблокованими.

До основних функцій евакуатора можна віднести такі:

 • можливість транспортування стандартної техніки різних габаритів;
 • можливість евакуації пошкоджених автомобілів;
 • можливість транспортування машин із заблокованими дверима, не працюючим кермом і коробкою передач;
 • можливість транспортування автомобілів за межею міста.

Евакуатор чи маніпулятор?

евакуатор чи маніпулятор
Дізнейтесь про основні відмінності між маніпулятором та евакуатором.
Зараз ми не розглядатимемо технічні особливості та внутрішній механізм роботи, а зробимо очевидні висновки, які зрозуміє кожен.

 1. Евакуатор коштує дешевше, ніж маніпулятор. Вартість відрізняється приблизно 1,5 – 2 разу на транспортування однакових автомобілів;
 2. Евакуатор працює повільніше, зате акуратніше. Незалежно від особливостей поломки та аварії, маніпулятор впорається з ліквідацією її наслідків швидше. Особливо це актуально у випадках, коли евакуювати потрібно кілька транспортних засобів;
 3. Маніпулятор безпечніший, ніж евакуатор. Тут справа в тому, що в процесі жодна деталь автомобіля не рухатиметься.

Висновки

Евакуатори та маніпулятори відіграють важливу роль у сучасній інфраструктурі та господарстві. Вони є невід’ємною частиною транспортного та будівельного секторів, забезпечуючи ефективність та безпеку у транспортуванні та переміщенні різних видів вантажів.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

 1. Як на мене здається маніпулятор більш універсальний і підійде для більшості випадків транспортування техніки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button