Корисно

Що значить сигеле мигеле

Інколи, ми не звертаємо уваги на вираження і значення слів при розмові, але бувають випадки, коли нові не зрозумілі для нас слова все ж таки спонукають нас до роздумів їхнього значення. Наразі таким оригінальним і чудним словом є “сігале-мігале”. У цій статті дорогі читачі, ми розберемся із значенням цього загадкового слова.

Що таке сигеле мигеле?

Перед тим як визначити значення цього слова, необхідно найти коріння і походження самого вислову. Отже, “сигале – мигале”, має початки ще із старинної української культири та мови. Слово, походить із давнини, коли українська мова формувалась і набирала свій колоротний фолькльор.

Важливо. Такий вислів в старовину українськими патріотами використовувася для опису реакції людини на щось незвичайне, захоплююче. Цим висловом населення швидко адаптувалося до вираження і використовування в різних сферах побуту і таким чином здобуло неабияку популярність.

Ще у XIV-XV століттях, археологи виявили цей вислів, якраз у період розцвіту нашого славного українського козацтва. Для нашої України, це були не прості часи, коли з різних сторін нападали вороги, саме козаки використовували це слово як шифр і використовувалося в бойових кличках. Також “сігеле мігеле” застосовували як сигнал перед атакою, віталися при зустрічі, інколи могло бути кодовим словом при небезбеці.

У наш час вислів “сігеле мігеле” зберігається  в національній українській культурі.

Значення слова

Отже, коли дізналися походження цього слова і як використовувалося у старовину. Тепер нас цікавить питання, а як в теперешніму сучасному світі “сигале мигале” використовувається? “Сіґеле-міґеле” у смисловому значенні слова може виражати різноманітні емоції, як захоплення так і здивування. Хтось вам розповів неймовірну розповідь, в такому разі ви можете сказати: ” Ого, сігеле мігеле, невже це правда!”. Або, коли ви зайшли в автосалон і побачили свою майбутню машину, вигукнули: ” Сіґеле-міґеле, це ж моя машина!”

Вплив сіґеле-міґеле на українську культуру

Вислів “сігеле мігеле” використовується не тільки у розмовній мові, слід і вплив цього вислову проникло у сферу самої української культури. Цей вислів можна зустріти в народних піснях, літературних творах, у фільмах. Це слово відкриває українську ментальність –  радістну і безтурботну. Саме завдяки фразі “сігеле мігеле”, просто розмова може набувати колорит, яка сповнена емоціями і веселощами.

Заключення

У висновці, ми можемо зазначити друзі, те, що “сіґеле міґеле” – це не простий вислів, а справжній скарб української культури та традицій. Хоча ця фраза для нас звучить злегка абсурдно, але вона несе в собі цілий шарм емоцій і почуттів, які так шануються в нашому народі. Отже не соромтеся, використовуйте це слово у своїй мові – бажаю щоб ваші розмови стали ще яскравішими та радісними! Вірю, що завдяки цій статті ви почерпнули багато нового і цікавого.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Один коментар

  1. Сіґеле-міґеле це давній український вислів, що означає здивування, захоплення від чого несподіваного та дивовижного. Переважно ці слова вживають в мовленні на Західній Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button