БізнесКорисно

Яку вибрати газонокосарку: електричну чи бензинову?

Навіщо потрібні газонокосарки

Доглянуті газони — це не просто зелені плями ландшафту, сьогодні це візитівка і природна окраса парків, територій готелів, зон відпочинку, присадибних дачних ділянок та приватних будинків. Свіжа зелена трава, як ніщо інше, надає навколишньому простору природної краси та затишку. Мало хто задумується, звідки береться така краса, а дарма: за кожним газоном стоїть праця дбайливих садівників. У середньовіччі їм було непереливки, для зупинки росту трави садівники були змушені її витоптувати чи бити спеціальними палицями. На щастя, у XXI столітті головні зусилля спрямовані на створення цікавого ландшафтного дизайну та нових форм, а про решту дбають газонокосарки.

Газонокосарка — це перший і найефективніший інструмент, який допоможе вам створити маленькі природні шедеври на власному подвір’ї. У цій статті ми порівнюємо найпоширеніші види газонокосарок, щоб вам було простіше і легше обрати саме ту техніку, яка ідеально підійде під ваші потреби.

Електричні газонокосарки

Почнімо із класики обробки газонів, з електричної газонокосарки. Мережеві газонокосилки — це найбільш поширена техніка для зручного та ефективного догляду за газоном. Для роботи мережева косарка потребує підключення до електромережі.

Електрична газонокосарка

Чому клієнти обирають електричні газонокосарки

Електричним газонокосилкам вже багато років довіряють любителі й професіонали всього світу, оскільки така техніка має ряд суттєвих переваг:

 1. Легкість в управлінні. Електричні газонокосарки не потребують запуску двигуна, їх легко вмикати, вони добре маневрують по газону.
 2. Простота обслуговування. Електричні моделі не потребують палива, мастила, заміни свічок. Це робить їх більш зручними у використанні та економить час користувача.
 3. Надійність. Завдяки простій конструкції електричні моделі надійні та довговічні. Вони мають менше рухомих частин, що знижує ймовірність поломок і вимагає менше ремонтів.
 4. Низька вартість експлуатації. Витрати на експлуатацію мережевих косилок мінімальні. Вони ефективно використовують енергію та забезпечують надійну роботу без додаткових витрат на паливо і технічне обслуговування.
 5. Екологічність. Електрогазонокосарка не виділяє шкідливих викидів в атмосферу. Вона працює на чистій електроенергії і не забруднює навколишнє середовище. Крім того, електричні газонокосарки працюють тихіше бензинових аналогів.

Господар косить траву газонокосаркою

Нюанси електричних газонокосарок

Як і будь-яка техніка, газонокосарки електричні мають деякі нюанси, про які потрібно знати, аби не розчаруватись після покупки. Ось вони:

 • Порівняно невисока продуктивність. Потужність косилок рідко перевищує 2 кВт, а смуга, яку вони можуть обробити за один прохід варіюється в межах 200-400 мм. Тому електричні газонокосилки краще використовувати на газонах площею до 10 соток.
 • Непристосованість до роботи в складних умовах. Колеса електричних косарок невеликі, вони зазвичай не мають приводу. Якщо місцевість горбиста чи розташована на схилі, то косити буде складніше, і навпаки — чим рівніший газон, тим довше працюватиме косарка. Втім, у самохідних мережевих косарок такий нюанс відсутній, бо вони мають привід на колеса.
 • Наявність кабелю. Живлення від мережі передбачає обов’язкову наявність електричної розетки неподалік. Швидше за все, вам додатково знадобиться подовжувач, аби дотягнутись до віддалених куточків саду чи газону. Крім того, потрібно слідкувати, аби кабель не заплутався в кущах і не потрапив під ніж косилки. Досвідчені оператори, звиклі до використання мережевих інструментів з часом звикають до наявності дроту і маневрують електрокосилкою настільки вправно, ніби його зовсім не існує.

Бензинові газонокосилки

Бензинова газонокосарка — це серйозна техніка, котру не злякають великі та дуже великі газони. Такі косилки, зазвичай, мають потужний двигун внутрішнього згоряння і працюють на паливі.

Бензинова газонокосилка

Чому клієнти обирають бензинові газонокосарки

Ось переваги за які клієнти вибирають саме цей вид техніки:

 1. Висока потужність. Бензинові газонокосарки оснащені потужними двигунами, які дозволяють впоратись не лише з великими трав’яними ділянками, а й скосити грубі й жорсткі бур’яни.
 2. Маневреність. Завдяки відсутності кабелів і необхідності під’єднання до розетки, бензинові газонокосарки забезпечують свободу руху на великих територіях.
 3. Автономність. На відміну від електричних моделей, бензинові газонокосарки не залежать від електромережі, що робить їх ідеальним вибором для роботи у віддалених районах або на територіях без електрики. Великий бак для палива дозволяє косарці довго й автономно працювати в будь-якому місці.
 4. Висока прохідність. Бензинові моделі газонокосарок мають покращені колеса і потужнішу конструкцію, вони легко проходять нерівними поверхнями і долають невеликі перешкоди на газоні. Це дозволяє скошувати траву будь-якої товщини й ефективно працювати на схилах.

Дівчина з косилкою

Нюанси бензинових газонокосарок

Бензинові косилки теж мають деякі нюанси, які можуть впливати на вибір цієї техніки, а саме:

 • Технічне обслуговування. Косилки на бензині потрібно заправляти паливом, а також контролювати рівень оливи, очищувати фільтри, продувати свічки й вивчати решту тонкощів запуску. Новачкам потрібно опанувати певні навички для коректної роботи з такою технікою.
 • Рівень шуму. Потужність косарки на бензині має зворотну сторону, таким інструментом краще працювати в навушниках — її роботу чутимете не лише ви, але й сусіди. Одначе, потужність косарки та її плюси нівелюють цей недолік.
 • Шкідливі викиди. При роботі з технікою будьте готові до неприємного запаху вихлопних газів, адже бензиновий двигун косарки виділяє продукти горіння.
 • Порівняно висока ціна. Бензинові газонокосарки, як правило, дорожчі за електричні, адже у виробництві таких косилок залучені дорожчі технології та матеріали для більшої міцності та витривалості. Косилки на бензині обладнані більш потужними двигунами, весь процес їх виробництва більш вартісний.

Новітні альтернативи: акумуляторні газонокосарки та косарки-роботи

Сучасні технології постійно розвиваються, це призводить до появи інновацій у сфері догляду за газоном. З’являються моделі техніки, які покликані зробити роботу косарки максимально автономною, а подекуди й зовсім виключити людину з цього процесу. Яскравою ілюстрацією такого прогресу є акумуляторні газонокосарки та газонокосарки-роботи.

Акумуляторні газонокосарки

Акумуляторні газонокосарки — це зручне, а головне, екологічно чисте рішення для догляду за газоном. Відсутність дротів забезпечує свободу руху без необхідності під’єднання до електромережі. Завдяки використанню акумуляторів, вони також є більш екологічно безпечними й не виділяють шкідливі викиди в атмосферу, на відміну від бензинових моделей. Газонокосарки на акумуляторах дещо важчі за мережеві аналоги і поступаються їм в потужності.

Акумуляторні газонокосарки

І наостанок поговоримо про найновіше досягнення конструкторів газонокосарок — роботизовану техніку. Такі косилки-роботи беруть на себе практично весь процес догляду за газоном, від самостійного об’їзду перепон на шляху до роботи за розкладом — численні нові функції даної техніки ми побачимо уже в найближчому майбутньому.
Однак, дещо рано у всьому покладатись на роботизовані косилки, їм ще далеко до досконалості. Наприклад, ваша техніка може не “зрозуміти”, що на вулиці дощ, який їй загрожує окисленням контактів.

Pоботизованa технікa
Ми не знаємо напевне, яка саме косилка вам підійде, бензинова чи електрична, самохідна чи ручна. Проте одне ми знаємо точно — будь-який варіант цієї техніки здатен спростити життя, додати більше вільного часу вам та доглянутого виду вашому газону.

Василь

Відомий експерт з спецтехніки для будівельних та дорожніх робіт. Пишу корисні статті для блогів та інформаційних сайтів.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button