Термін “чітміл” вважається одним із найпопулярніших нових течій у дієтології. У цій статті друзі, я розповім чому цей термін так подобається нашим жінкам, і які є правила та переваги його застосування.
Що означає “чітміл”?
Чітміл (cheat meal) – це нове слово для нас, яке в перекладі з англійської означає буквально “шахрайство з їжею”. Простіше кажучи, чітміл – це заплановане порушення дієти, на кшталт перерви між тривалими уроками, що вимагають уваги та самодисципліни.
Як працює читміл?
Відомо, що, якщо ви споживаєте менше калорій, ніж спалюєте, швидше за все, відбудеться втрата ваги. Таким чином, стратегія чітмілу, заснована на винагороді, може бути ефективною, якщо ви зможете дотримуватися добре спланованої дієти і підтримувати загальне зниження споживання калорій.
Чітміл може допомогти вам поповнити запаси глікогену (запасного вуглеводу й основної форми зберігання глюкози), збільшивши кількість споживаних калорій і вуглеводів. Це забезпечить вас енергією, необхідною для фізичної активності. Але ірраціональна поведінка в день чітмілу може, звичайно, трохи відкинути вас назад у досягненні ваших цілей зі зниження ваги.
Які є плюси в чітмілі?
Ось кілька позитивних сторін чітмілу:
- Велике психологічне полегшення. Включення чітмілів у процес схуднення дає відчуття, що ви не повністю обмежуєте себе в їжі.
- Зменшення стресу. Коли ви їсте улюблену страву або десерт, ваш мозок виробляє гормони щастя, звані ендорфінами. Поряд із цим дофаміном також вивільняється гормон, який знижує рівень кортизолу, тим самим зменшуючи стрес.
- Регулювання метаболізму. Щотижнева “винагорода” покращує метаболізм за рахунок підвищення рівня лептину, гормону ситості. У певному сенсі чітміл змушує вас почуватися більш ситими і задоволеними.
Як краще планувати чітміл?
Виберіть час, коли вам, імовірно, захочеться калорійної їжі, наприклад, у вихідні або з особливого приводу, наприклад, під час сімейних свят. Таким чином, ви зможете контролювати споживання калорій у цей день. Такі виходи за рамки дієти дадуть додаткову мотивацію, щоб досягти успіху у фізичних навантаженнях і дотриманні дієти протягом тижня, що залишився. Крім того, чітміли дають змогу не бути дієті такою нудною й одноманітною.
Важливо! Завжди плануйте додаткове вживання питної води наступного дня після дня з читмілом.
Ідеальна дієта – це не тільки обмеження себе, а ще й здоровий вибір. Якщо ви дотримуєтеся 90% своєї дієти, ви можете насолоджуватися чітмілами щотижня. Тільки завжди пам’ятайте, що всі організми різні. Найкраще навчитися слухати своє тіло. Тому що багато людей можуть погано реагувати на чітміл!
Важливо пам’ятати: найкращий час для чітмілу – ранок!
Кому точно не підійде чітміл
Вчені провели низку досліджень, які підтверджують теорію про те, що чітміли сприяють безладному імпульсивному переїданню, що лежить в основі багатьох харчових розладів. Якщо у вас не вибудувані здорові стосунки з їжею – ви не можете контролювати кількість з’їденого, картаєте себе за нестриманість, а потім караєте виснажливими тренуваннями чи ще більш жорсткими дієтами, читміл може погіршити ваші проблеми.
Не рекомендують чітміли й тим, хто вибирає низьковуглеводний режим харчування, наприклад, популярну кетодієту. Гіперглікемія після того, як людина після великої перерви з’їла багато жирної та солодкої, багатої на вуглеводи їжі зараз, може негативно позначитися на стані серцево-судинної системи.
Висновок
У світі дієтології термін чітміл стає все більш популярним, відображаючи потребу людей у гнучкому підході до дієти та здорового харчування. Ця стратегія, спираючись на принцип винагороди, дозволяє підтримувати моральний стан і психологічний комфорт під час схуднення або збереження форми. Плюси чітмілу, такі як зменшення стресу та покращення метаболізму, роблять його привабливим для багатьох. Проте важливо пам’ятати, що ця стратегія повинна бути узгоджена з основними цілями та потребами організму. Планування та розумний підбір моментів для чітмілу є важливими складовими успішного застосування цієї стратегії. В концепції чітмілу важливо зберігати баланс індульгенцій та здорового харчування, слідуючи принципу розумного підходу до дієти і власного організму.